101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pierwszy Sabat Studencki Politechniki Świętokrzyskiej z atrakcjami

Data publikacji: 05.11.2019 15:03
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
05.11.2019. Kielce. Sabat Studencki na Politechnice Świętokrzyskiej

05.11.2019. Kielce. Sabat Studencki na Politechnice Świętokrzyskiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Tłumy studentów, między którymi jeździł łazik marsjański, pracodawcy częstujący pizzą lub jabłkami, stoiska kół naukowych i oficjalne otwarcie sklepu z gadżetami - tak wyglądał pierwszy Sabat Studencki Politechniki Świętokrzyskiej.

Rafał Metryka, przewodniczący samorządu studenckiego uczelni, a zarazem organizator wydarzenia mówi, że impreza ma dwa cele. Po pierwsze - zachęcić żaków do zapisywania się do kół naukowych, po drugie - ułatwić im kontakty z potencjalnymi pracodawcami. Młodzi ludzie mogli porozmawiać o stażach lub zatrudnieniu z przedstawicielami różnych firm - Infover, Celsium czy CCIG.

Z kolei koła naukowe prezentowały swoje projekty i osiągnięcia. Aleksandra Kołomańska, Paulina Woś oraz Krzysztof Podosek z Koła Naukowego „Klakson” prezentowali bolid elektryczny, którym ścigają się w zawodach Green Power oraz puchary, które do tej pory zdobyła ekipa.

Zadowoleni z inicjatywy swojego samorządu są sami studenci Politechniki Świętokrzyskiej. Większość z nich nie ukrywa, że szuka ciekawej propozycji stażu lub pracy, ale niektórzy zainteresowali się też ofertą kół naukowych.

- Ważne dla nas jest to, by pracodawca potrafił ułożyć grafik tak, żeby można było uczestniczyć w zajęciach - mówili studenci.

Profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej mówi, że dodatkową atrakcją jest oficjalna inauguracja sklepu z gadżetami uczelni.

- Gadżety będą standardowe - koszulki, kubki, naklejki. Ale nowa jest szata graficzna. Na tle słońca widać budynki Politechniki Świętokrzyskiej, z naszą charakterystyczną piramidą - informuje prorektor.

Studenci mieli też okazję posłuchać prelekcji na tematy związane z pracą, na przykład o tym, jak przekonać szefa do podwyżki, czy o studenckim wolontariacie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution