101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bariery transportowe w powiecie opatowskim są na bieżąco likwidowane

Data publikacji: 05.11.2019 15:28
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
05.11.2019. Opatów. Przekazanie pojazdów dla osób niepełnosprawnych z powiatu opatowskiego. Na zdjęciu od lewej Tomasz Staniek  starosta opatowski Marian Cieszkowski  dyrektor DPSu w Sobowie Małgorzata Jalowska  wicestarosta opatowski ks. Jan Ziętarski  proboszcz parafii Ożarów i Andrzej Michalski  dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON

05.11.2019. Opatów. Przekazanie pojazdów dla osób niepełnosprawnych z powiatu opatowskiego. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Staniek - starosta opatowski, Marian Cieszkowski - dyrektor DPS-u w Sobowie, Małgorzata Jalowska - wicestarosta opatowski, ks. Jan Ziętarski - proboszcz parafii Ożarów i Andrzej Michalski - dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Cztery nowe pojazdy trafiły w tym roku do dyspozycji osób niepełnosprawnych w instytucjach powiatu opatowskiego. Ich zakup był możliwy, dzięki wysokiemu dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Trafiły one do szkoły specjalnej, a także do DPS-ów.

W październiku w Zochcinku przekazano dwa samochody 9-osobowe, teraz o podobny wzbogacił się Warsztat Terapii Zajęciowej w Sobowie, działający przy tamtejszym DPS-ie. Jak podkreśla starosta opatowski Tomasz Staniek, nowe samochody to także oszczędność.

- W DPS-ach są trzy takie busy. Zakupiliśmy je przy 70-procentowym wsparciu z PRFRON-u, resztę sfinansował powiat. Dzięki nowych pojazdom mieszkańcy mają wygodny transport, ale zmniejszają także koszty logistyki, jesteśmy też bardziej mobilni - informuje Tomasz Staniek.

Szef świętokrzyskiego PFRON-u Andrzej Michalski podkreśla, że powiat opatowski w tym roku był jednym z bardziej aktywnych, jeśli chodzi o pozyskiwanie pieniędzy na zakup samochodów. Jak podkreśla, środki pochodzą z funduszu wyrównującego różnice między regionami i usuwania barier transportowych.

- Starostwo pozyskało 80 tys. zł na ten pojazd, podobnie z pozostałymi, czyli 320 tys. zł w tym roku. Ten dojazd jest tutaj niezbędny - mówi Andrzej Michalski.

05.11.2019. Opatów. Przekazanie pojazdów dla osób niepełnosprawnych z powiatu opatowskiegoFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W tym roku w regionie PFRON dofinansował zakup 21 busów i 4 autobusów.

Potrzeby DPS-u w Sobowie są bardzo duże - mówi Marian Cieszkowski, dyrektor instytucji. Nowy samochód zastąpi auto pamiętające czasy, gdy Sobów znajdował się w województwie tarnobrzeskim.

- W warsztatach uczestniczy 50 osób, które trzeba wozić z powiatu opatowskiego, ale i sandomierskiego, nawet kraśnickiego. Jest to drugi samochód, który otrzymaliśmy. W ubiegłym roku na Mikołaja otrzymaliśmy 20-osobowego mercedesa - informuje Marian Cieszkowski i dodaje, że w tej chwili wszystkie potrzeby transportowe w Sobowie są zapewnione, gdzie przebywa ponad 100 osób.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution