Starachowiczanka Agata Nowak z brązowym medalem Igrzysk w Wuhan

Data publikacji: 05.11.2019 18:57
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Agata Nowak ze Świtu Starachowice zdobyła brązowy medal 7. Światowych Igrzysk Wojskowych w chińskim Wuhan. Mieszkająca w Kielcach zawodniczka zajęła 3. miejsce w strzelaniu drużynowym z pistoletu MRF (Military Rapid Fire) na dystansie 25 metrów.

Oprócz Agaty Nowak polską drużynę tworzyły Agnieszka Korejwo i Joanna Tomala. Rywalizację wygrały Chinki przed Koreankami.

- Cieszę się z tego medalu, choć jest również trochę niedosytu. Do srebra zabrakło nam 1, a do złota 5 punktów. Strzeliłam życiówkę w konkurencji PSP 30+30 (583 pkt) oraz w konkurencji MRF (580 pkt). Do tego udało nam się zgarnąć brąz. Uważam, że mój występ na tej imprezie był udany i z niecierpliwością czekam na kolejne starty - podkreśliła Agata Nowak.

W Wuhan startowało również dwoje kieleckich pięściarzy. Sandra Drabik z SK Kickboxing uległa w pierwszej rundzie Chince Wu Yu, a Bartosz Gołębiewski z KKB RUSHH przegrał pojedynek 1/16 finału z Kazachem Timurem Nurseitovem.

W sumie na 7. Światowych Igrzyskach Wojskowych polscy sportowcy zdobyli 60 medali (11 złotych, 15 srebrnych i 34 brązowe). W klasyfikacji medalowej „biało-czerwoni” zajęli 5. lokatę za Francją, Brazylią, Rosją i Chinami.

Starachowiczanka Agata Nowak z brązowym medalem Igrzysk w WuhanFot. Archiwum prywatne