101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gaz coraz bliżej Piekoszowa. Spółka rozpoczęła inwestycję

Data publikacji: 07.11.2019 12:02
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.11.2019. Piekoszów. Rozpoczęcie budowy 16kilometrowego odcinka sieci gazowej zMałogoszcza. Na zdjęciu od lewej Rafał Głuszak  Polska Spółka Gazownictwa Paweł Krzanowski  Polska Spółka Gazownictwa Tomasz Nowosielski  Polska Spółka Gazownictwa Kielce Radosław Słoniewski  dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach Krzysztof Lipiec  poseł PiS Zbigniew Piątek  wójt Piekoszowa red. Kamil Markiewicz  TVP3 Kielce

07.11.2019. Piekoszów. Rozpoczęcie budowy 16-kilometrowego odcinka sieci gazowej z Małogoszcza. Na zdjęciu (od lewej): Rafał Głuszak - Polska Spółka Gazownictwa, Paweł Krzanowski - Polska Spółka Gazownictwa, Tomasz Nowosielski - Polska Spółka Gazownictwa Kielce, Radosław Słoniewski - dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Zbigniew Piątek - wójt Piekoszowa, red. Kamil Markiewicz - TVP3 Kielce
Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Mieszkańcy i przedsiębiorcy z gminy Piekoszów będą mogli przyłączyć się do gazociągu. Dzisiaj oficjalnie rozpoczyna się budowa 16-kilometrowego odcinka sieci gazowej z Małogoszcza.

Zbigniew Piątek, wójt gminy Piekoszów, zaznacza, że gazyfikacja gminy będzie krokiem milowym w kierunku jej rozwoju gospodarczego. Dodaje, że parametry techniczne pozwolą na podłączenie do sieci wszystkich mieszkańców gminy Piekoszów i zaspokojenie ich potrzeb. Z błękitnego paliwa skorzystają także przedsiębiorcy.

- Zarówno mieszkańcy, jak i inwestorzy pytali o dostęp do tego paliwa. Gazyfikacja pozwoli nam się otworzyć na nowych inwestorów. Poza tym ogrzewanie gazem domów jednorodzinnych, jak również używanie gazu do celów grzewczych w firmach na terenie gminy Piekoszów będzie prowadzić do zmniejszenia emisji spalin - mówił Zbigniew Piątek.

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości zwracał uwagę, że gazyfikacja regionu wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego.

- W ramach tego projektu 300 gmin w Polsce do 2021 roku zostanie zgazyfikowanych. W tym projekcie jest 12 gmin z województwa świętokrzyskiego. Nie tak dawno mieliśmy podobne dobre spotkania w gminach Kije i Wiślica. Bardzo się cieszę, że teraz taka inwestycja została rozpoczęta w Piekoszowie. To bardzo istotne przedsięwzięcie ze względu chociażby na rozwój gospodarczy gminy - powiedział poseł Krzysztof Lipiec.  

Budowa całej sieci ma się zakończyć do końca przyszłego roku.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution