101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Sandomierzu śpiewem uczcili odzyskanie niepodległości

Data publikacji: 07.11.2019 15:18
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.11.2019. Sandomierz. Koncert patriotyczny z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

07.11.2019. Sandomierz. Koncert patriotyczny z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik /

Z udziałem licznych gości w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu odbył się koncert patriotyczny z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, połączony ze wspólnym śpiewaniem.

Oddano też hołd nauczycielom poległym podczas II wojny światowej. Przed siedzibą placówki na ulicy Cieśli stoi pomnik upamiętniający tych ludzi, gdzie zapalono znicze.

Zuzanna, Patryk i Szymon powiedzieli naszej reporterce, że rocznica odzyskania niepodległości to dla nich ważne wydarzenie.

- Trzeba wspominać przeszłość, bohaterów walk i cieszyć się tym, co mamy teraz, czyli pełną wolnością - dodali uczniowie.

W koncercie i wspólnym śpiewaniu w szkole uczestniczył poseł PiS Marek Kwitek, który powiedział, że jest to piękne przeżycie. Łączą się pokolenia śpiewając razem pieśni, które tworzyły i tworzą naszą historię.

- To jest coś wspaniałego, bo czasem pieśń może wyrazić więcej niż słowa, ponieważ jest również przeżyciem emocjonalnym. Tworzymy wspólnotę, a pieśni patriotyczne są jednym z elementów stanowiących jej podstawę - dodał poseł Kwitek.

Zastępca burmistrza Sandomierza Paweł Niedźwiedź stwierdził, że Polacy to naród, gdzie w każdej rodzinie jest ktoś, kto walczył lub zginął w walkach o niepodległość.

- To, że my pamiętamy poprzez pieśni o tych, którzy za ojczyznę nie bali się kiedyś poświęcić życia i zdrowia, to jest naprawdę coś wspaniałego i tego trzeba się uczyć od najmłodszych lat - powiedział wiceburmistrz.

Małgorzata Szuba, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu uważa, że taki sposób świętowania jest bardzo cenny.

- Wspólne śpiewanie utworów patriotycznych to podróż do naszej przeszłości. W ten sposób też można poznawać historię. Każde takie wydarzenie to motywacja dla uczniów, aby na temat polskiej historii i bohaterów narodowych porozmawiać z rodzicami czy dziadkami. Dlatego trzeba podejmować takie formy świętowania - zakończyła dyrektorka.

W uroczystościach szkolnych wzięli także udział emerytowani nauczyciele oraz panie z Sandomierskiego Klubu Amazonek. Wszyscy dostali biało-czerwone kotyliony, wykonane własnoręcznie przez uczniów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution