101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

RADIO OLSZTYN. Rekordowy przemyt w Grzechotkach. W wykryciu kontrabandy pomógł pies

Data publikacji: 07.11.2019 22:14
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Olsztyn
Komentarze


Fot. KAS

Prawie 170 tysięcy złotych straciłby Skarb Państwa, gdyby papierosy wykryte na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach trafiły na rynek.

Obywatel Rosji podróżujący mercedesem chciał wjechać do Polski. Pojazd został skierowany do rewizji w Budynku Kontroli Szczegółowej.

- Tam specjalnie wyszkolony pies wskazał miejsca ukrycia papierosów - relacjonuje starszy rachmistrz Marta Rosiak z Krajowej Administracji Skarbowej:

- Okazało się, że były one praktycznie we wszystkich częściach pojazdu - podłodze, zderzaku, nadkolach, klapie bagażnika, kokpicie, podłużnicach i progach pojazdu. Według służb granicznych, mercedes był bardzo profesjonalnie przygotowany do przemytu - podkreśla.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 149 tysięcy sztuk papierosów. Gdyby papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby 168 tysięcy złotych. Była to największa próba przemytu wyrobów tytoniowych przez polsko-rosyjskie przejście graniczne w Grzechotkach od czasu jego powstania. To największe drogowe przejście graniczne z Rosją.

Przeciwko Rosjaninowi wszczęto postępowanie karno-skarbowe i wystąpiono z wnioskiem do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach o wydalenie cudzoziemca do Polski. W konsekwencji Rosjanin przez najbliższe 3 lata nie wjedzie na terytorium Strefy Schengen.

Mercedesa odholowano na celniczy parking.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution