101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
Mobilna gra terenowa "Akcja Grzmot"

Dlaczego warto wziąć udział 15 listopada w mobilnej grze terenowej w Skotnikach? Bo jest to świetny sposób na ciekawe spędzenie popołudnia ze znajomymi. Bo pokażemy, że potrafimy aktywnie i radośnie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bo dużo się nauczymy, równocześnie się bawiąc. Bo poznamy lepiej jedną z miejscowości gminy Samborzec. Bo można wygrać nagrody, obejrzeć pokazy rekonstrukcyjne i pośpiewać. Bo każdy lubi grać w gry!

Gra „Akcja Grzmot” jest częścią projektu „Którędy do Niepodległości? Mobilna gra terenowa w gminie Samborzec”. Na jego realizację Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu, w koalicji ze Stowarzyszeniem „Nasze Skotniki”, Publiczną Szkołą Podstawową w Skotnikach oraz Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Skotnikach, otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Patronat nad wydarzeniem finałowym objął Wójt Gminy Samborzec Witold Surowiec.

Celem zadania jest zaangażowanie mieszkańców gminy Samborzec i regionu sandomierskiego, głównie młodzieży i dorosłych, w obchody rocznicy odzyskania niepodległości, przybliżenie odbiorcom lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich wydarzeń i procesów, które miały miejsce w czasie I wojny światowej oraz w latach po wojnie, upowszechnienie wiedzy historycznej i postaw patriotycznych.

Założeniem projektu jest również przybliżenie postaci jednego z lokalnych bohaterów – Stanisława Grzmot-Skotnickiego oraz poznanie jednej z najstarszych miejscowości w gminie Samborzec – Skotnik koło Sandomierza. Skotniki – rodzinna wioska generała Skotnickiego, na kilka godzin tego listopadowego dnia stają się miejscem zmagań graczy – ochotników, szukających drogi do Niepodległości…

Zapisy do gry trwają, 15 listopada w Skotnikach od godz. 12.00 będzie trwała rejestracja uczestników, na godz. 13.00 planujemy rozpoczęcie. Zapraszamy.

Więcej na naszej stronie internetowej www.kulturasamborzec.pl i na FB: https://www.facebook.com/events/488579225078050/

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution