101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

OSP w Złotej z nowym wozem

Data publikacji: 08.11.2019 15:53
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.11.2019 Złota. Przekazanie nowego wozu dla OSP w Złotej

08.11.2019 Złota. Przekazanie nowego wozu dla OSP w Złotej
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Nowoczesny wóz strażacki wart 800 tys. zł trafił na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej w gminie Samborzec. - Zastąpi on 40-letni pojazd, który sprawiał ratownikom mnóstwo problemów - informuje Filip Kiliański, naczelnik OSP.

Wojewoda Agata Wojtyszek jest przekonana, że ten zakup był niezbędny.

- Podczas wiosennej powodzi, kiedy strażacy ze Złotej ratowali wały, byłam tu razem z komendantem głównym straży. Usłyszeliśmy od druhów, jak bardzo potrzebują tego wozu. Nie było to łatwe, ale udało się - dodała wojewoda.

Wiceminister sportu Anna Krupka podkreśla, że nowoczesny samochód to forma podziękowania dla strażaków za to, że w dzień i w nocy stoją na straży bezpieczeństwa swoich sąsiadów, znajomych i rodzin.

Poseł Marek Kwitek z PiS przypomniał, że od 2015 roku o 30 proc. zwiększyły się nakłady na ochotnicze straże pożarne w naszym kraju. W tym czasie, do jednostek OSP przekazano ponad 500 samochodów.

- Wyposażenie, sprawność, podnoszenie kwalifikacji jest najważniejsze i rząd robi w tej sprawie bardzo dużo - powiedział poseł.

Z tą opinią zgodził się brygadier Krzysztof Ciosek, komendant wojewódzki PSP w Kielcach, który poinformował, że w tym roku do ochotniczych straży pożarnych z naszego regionu trafi w sumie 16 pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

- Z każdym rokiem jest ich więcej. Obecnie ochotnicze straże pożarne praktycznie nie ustępują wyposażeniem formacji zawodowej - podkreślił komendant.

Wójt Samborca Witold Surowiec poinformował, że jednostka w Złotej, w porównaniu z innym w gminie jest najczęściej dysponowana do różnego rodzaju zdarzeń. Ze względu na bliskie sąsiedztwo z Sandomierzem bierze udział w akcjach podejmowanych w mieście. Jednostka specjalizuje się też w ratownictwie wodnym.

Pieniądze na zakup samochodu strażackiego pochodziły przede wszystkim z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i budżetu gminy. Pewną kwotę dołożył także komendant główny PSP oraz Starostwo Powiatowe w Sandomierzu.

Przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego połączone było z otwarciem nowego garażu w remizie strażackiej oraz jubileuszem 90-lecia istnienia OSP w Złotej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution