101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Najzdolniejsza świętokrzyska młodzież wyróżniona przez marszałka

Data publikacji: 08.11.2019 15:57
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.11.2019 Kielce. WDK. XX Gala Wręczenia Nagród i Wyróżnień Talenty Świętokrzyskie. Z lewej Andrzej Pruś  przewodniczący sejmiku druga od prawej Renata Janik  wicemarszałek i Kazimierz Mądzik  Świętokrzyski Kurator Oświaty

08.11.2019 Kielce. WDK. XX Gala Wręczenia Nagród i Wyróżnień „Talenty Świętokrzyskie”. Z lewej Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku, druga od prawej Renata Janik - wicemarszałek i Kazimierz Mądzik - Świętokrzyski Kurator Oświaty
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Władze województwa uhonorowały „Talentami Świętokrzyskimi” najzdolniejszą młodzież z regionu. Nagrody indywidualne i grupowe odebrali między innymi laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tancerki, młodzi wynalazcy i wokaliści.

Przyznano 13 nagród za osiągnięcia edukacyjne, 3 za osiągnięcia naukowe i 5 za osiągnięcia artystyczne.

Wśród nagrodzonych znalazł się duet KYARA, który tworzą siostry Justyna i Katarzyna Zinin.

- Ostatnio reprezentowałyśmy Polskę w widowisku tanecznym - mówi Katarzyna.

- We dwie pojechałyśmy do Seulu w Korei Południowej. Jako jeden z czterech zespołów na świecie brałyśmy udział w programie telewizyjnym z zespołem koreańskim Blackpink, który jest tam niesłychanie popularny - przybliża.

Nagrodę drużynową odebrały także Natalia Chmielowiec, Weronika Kalita i Julia Łukaszek, które są twórczyniami medycznego wynalazku.

- Wymyśliłyśmy system wspomagający kręgosłup - wyjaśnia Julia. Dodaje, że wynalazek ma pomóc w utrzymaniu prostej postawy.

Nagrody wręczyła uczniom wicemarszałek Renata Janik.  

- To wspaniałe, że każdego roku mamy wiele zgłoszeń i cudownych, zdolnych ludzi w różnych dziedzinach. Cieszymy się, że jako samorząd możemy ich nagradzać. Oby takich osób było jak najwięcej - mówiła.

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa, podkreślał, że ziemia świętokrzyska obfituje w młodych, zdolnych ludzi.

- I choć województwo nie rozwija się w takim tempie jak pozostałe regiony, to nie przeszkadza, by młodzież ze Świętokrzyskiego odnosiła sukcesy nie tylko w Polsce, lecz także na świecie - zaznaczył.  

„Talenty Świętokrzyskie” to nagroda przyznawana przez samorząd województwa od 2000 roku.  Osoby wyróżnione oprócz samego tytułu, otrzymały w przypadku nagród indywidualnych - 2,2 tys. zł, a w przypadku nagród zespołowych - 3 tys. złotych.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution