101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Policjanci pojawią się w szkołach. Będą edukować nauczycieli

Data publikacji: 08.11.2019 16:49
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
22.08.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Zła kultura jazdy to problem, o którym świętokrzyska policja chce mówić w szkołach. Jak podkreśla Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przygotowywany jest projekt szkoleń dla nauczycieli.

- Na początek pojawiliby się w szkołach policjanci. Pokazaliby nauczycielom, jak prowadzić zajęcia dotyczące kultury jazdy. Jako pomoc używać będziemy filmów pokazujących agresywne i niepotrzebne zachowanie kierowców. Część tych nagrań będzie pochodzić z Internetu, część z wideorejestratorów policji - informuje Mariusz Bednarski.

W najbliższych dniach mają zostać ustalone terminy szkoleń. Akcję świętokrzyskiej policji wspiera kuratorium oświaty. Kierujący urzędem Kazimierz Mądzik zapowiada, że w temacie kultury jazdy ogłosi konkurs dla uczniów.

- Będzie to konkurs filmowy. Uczniowie powinni przygotować filmiki obrazujące złe zachowanie na drodze, ale też takie, które pokazują, jak dbać o kulturę jazdy. Tej ostatniej niestety ciągle wielu kierowcom brakuje - twierdzi kurator.

Jak dodaje Kazimierz Mądzik, zła kultura jazdy wymusiła zmiany w prawie. Od niedawna obowiązkowe stało się tworzenie korytarza życia, żeby karetki pogotowia, czy wozy strażackie były w stanie przejechać przez zakorkowaną drogę. Obligatoryjna stała się również tak zwana jazda na suwak.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution