101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Czujki tlenku węgla dla starszych mieszkańców powiatu opatowskiego

Data publikacji: 09.11.2019 12:37
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starostwo Powiatowe w Opatowie

Starostwo Powiatowe w Opatowie
Opatów. 27.02.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Powiat opatowski już po raz drugi w ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” promuje instalację czujników tlenku węgla. W najbliższą środę przekaże 15 takich czujek.

Starosta opatowski Tomasz Staniek informuje, że na terenie powiatu każdego roku dochodzi do zatruć tlenkiem węgla, czy pożarów, dlatego tak ważne są kampanie informacyjne. W najbliższą środę mieszkańcy powiatu będą mogli dowiedzieć się więcej na ten temat, a także zdobyć czujkę.

– W starostwie akcja ze strażakami będzie promowała czujniki czadu. W naszym powiecie nadal dochodzi do zatruć lub pożarów – mówi starosta Staniek.

Jak informuje Artur Kargulewicz, kierownik wydziału zarządzania kryzysowego w opatowskim starostwie, akcja skierowana jest głównie do osób starszych. Czujniki w pierwszej kolejności otrzymają osoby powyżej 70 lat, samotnie mieszkające, ogrzewające pomieszczenia paliwem stałym lub innymi urządzeniami, np. piecykami gazowymi.

To już druga tego typu akcja w opatowskim starostwie. Jak zauważa komendant Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie st. kpt. Sylwester Kochanowicz, podobne inicjatywy zawsze przynoszą zauważalne efekty, coraz częściej spotyka się świadomych mieszkańców powiatu. W tym roku czujka uratowała życie 7-latkowi.

– Na terenie miasta prawdopodobnie nieodpowiednio funkcjonująca terma spowodowała powstanie tlenku węgla w sytuacji, gdy z łazienki korzystał 7-latek. Czujka za 100 złotych i odpowiednia reakcja rodziców zdrowie dziecka uratowały – informuje Sylwester Kochanowicz.

W czasie środowej akcji strażacy uczyć będą także  jak udzielać pierwszej pomocy. Wszystkim 15 osobom pomogą także zamontować czujki w mieszkaniach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution