101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Z. Koniusz: moim priorytetem będzie współpraca z samorządami [POSŁUCHAJ ROZMOWY]

Data publikacji: 13.11.2019 10:49 / Data aktualizacji: 13.11.2019 11:33
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zbigniew Koniusz  wojewoda świętokrzyski

Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- To fantastycznie wyzwanie móc reprezentować premiera Mateusza Morawieckiego w regionie. Mam nadzieję, że sprostam wszystkim oczekiwaniom, mimo że poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko - mówi nowy wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

W rozmowie z Radiem Kielce, Zbigniew Koniusz podkreśla, że plany rozwojowe rządu na kolejną kadencję są bardzo ambitne, a kluczem do zrównoważonego rozwoju województwa świętokrzyskiego będzie współpraca z samorządowcami.

- Będzie bardzo dużo pracy. Postaram się być bardzo blisko z ludźmi. Jako samorządowiec, obiecuje wszystkim samorządowcom z województwa świętokrzyskiego, że będę ich bardzo często odwiedzał. Myślę, że tak powinna wyglądać nasza współpraca - mówi.

Zbigniew Koniusz uspokaja, że mimo zmiany na stanowisku wojewody, cały urząd funkcjonuje sprawnie. Nie będzie tam także rewolucji kadrowej.

- Każda nowa ekipa czyni drobne kosmetyczne zabiegi, nie będą to jednak zmiany dramatyczne. Do tej pory urząd sprawdził się w swych działaniach, ustępująca wojewoda zostawiła go w dobrej kondycji, dlatego obecnie mamy wszystko pod kontrolą - zapewnia.

Wojewoda świętokrzyski przypomina, że pracował w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim przez 12 lat, jako lekarz koordynator w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, dlatego topografia gmachu, którym teraz kieruje nie jest mu obca.

Zbigniew Koniusz zapowiada, że priorytety jego działań w województwie świętokrzyskim wyznaczy exposé premiera, które zostanie wygłoszone w ciągu 14 dni od powołania nowej Rady Ministrów. Z racji zawodu, bliskie będą mu na pewno sprawy opieki zdrowotnej, a także praca samorządów.

- Poprzez samorządy musimy dotrzeć do obywateli. Naszym kluczem jest zrównoważony rozwój województwa świętokrzyskiego. Mam to szczęście, że w swoim zapleczu będę miał 10 parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Liczę, że wsparcie i współpraca z takim gremium będzie nieoceniona - mówi wojewoda.

Prawdopodobnie w piątek poznamy nazwisko wicewojewody świętokrzyskiego. Dziś do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zostanie wysłany wniosek o powołanie Rafała Nowaka, na to stanowisko. Rafał Nowak obecnie jest dyrektorem Wzgórza Zamkowego w Kielcach.

 

POSŁUCHAJ ROZMOWY MICHAŁA KITY ZE ZBIGNIEWEM KONIUSZEM:

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution