101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyscy twardziele. Minus 60 stopni i 1000 kilometrów na rowerze

Data publikacji: 14.11.2019 14:02
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.12.2018 Radio Kielce. Pokolenie M. Mateusz Kaczmarczyk Piotr Marczewski  Survivaltech Valerjan Romanovski  rekordzista Guinnessa w jeździe na rowerze w warunkach zimowych i Monika Miller

10.12.2018 Radio Kielce. Pokolenie M. Mateusz Kaczmarczyk, Piotr Marczewski - Survivaltech, Valerjan Romanovski - rekordzista Guinnessa w jeździe na rowerze w warunkach zimowych i Monika Miller
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do ekstremalnego wyzwania przygotowuje się dwóch mieszkańców Świętokrzyskiego. Miłośnicy survivalu chcą pokonać na rowerach liczącą tysiąc kilometrów trasę na Syberii. Żeby utrudnić sobie zadanie, wybierają się tam w styczniu, a najbardziej ekskluzywnym sprzętem, który zabiorą będzie nóż.

Piotr Marczewski ze Szkoły Przetrwania Survivaltech i Valerjan Romanovski, wielokrotny rekordzista Guinessa przygotowują się do wyprawy od kilku lat.

- Za nami już jazda na rowerze stacjonarnym w komorze termoklimatycznej, w temperaturze dochodzącej do minus 115 stopni Celsjusza – mówi Piotr Marczewski. - Przed nami sprawdzian w Jakucku, gdzie Valerjan będzie próbował pokonać rowerem drogę do Ojmiakonu – dodaje. Trasa liczy około 1000 kilometrów, a temperatury w Jakucku w styczniu spadają nawet do minus 60 stopni Cesjusza.

Podróżników czeka jeszcze ostatni trening w górach Andory. Sprawdzą tam, jak się zachowywać w niskich temperaturach przez dłuższy czas.

- Raz wyjdziemy bez sprzętu, będziemy kopać jamy śnieżne, innym razem wyjdziemy bez jedzenia. Chcemy sprawdzić, jak zachowają się nasze organizmy, gdy będziemy im dostarczać kalorie, a jak, gdy będą ich pozbawione – mówi Piotr Marczewski.

Uczestnicy projektu będą trenować także dostarczanie ciepła organizmowi w sytuacjach skrajnie ekstremalnych – ze złamaną ręką czy nogą. Survivalowcy rozpoczną trening w Andorze 8 grudnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution