101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyska pomoc dla dzieci z obwodu winnickiego

Data publikacji: 14.11.2019 15:37
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
14.11.2019 Kielce. Na zdjęciu od lewej Marek Jońca  członek zarządu województwa Andrzej Pruś  przewodniczący Sejmiku Władysław Skalskyj  przewodniczący Winnickiej Obwodowej Administracji Państwowej Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego Marcin Piętak  dyrektor gabinetu marszałka

14.11.2019 Kielce. Na zdjęciu od lewej: Marek Jońca - członek zarządu województwa, Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku, Władysław Skalskyj - przewodniczący Winnickiej Obwodowej Administracji Państwowej, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Marcin Piętak - dyrektor gabinetu marszałka
Fot. www.swietokrzyskie.pro

Władze województwa świętokrzyskiego pomogą dzieciom z obwodu winnickiego, które ucierpiały w wyniku konfliktu zbrojnego w Donbasie. Przed świętami dostaną one paczki z artykułami odzieżowymi i sportowymi.

Samorząd województwa od lat współpracuje z obwodem winnickim. W ostatnich dniach, delegacja z Ukrainy gościła w naszym regionie i brała udział w obchodach Święta Niepodległości, co roku młodzież z Winnicy i okolic odwiedza Świętokrzyskie, gdzie spędza wakacje.

- Tym razem, władze regionu przekażą 21. dzieciom prezenty świąteczne - informuje Marcin Piętak, dyrektor gabinetu marszałka.

- Te dzieci zostały najbardziej pokrzywdzone, większość z nich straciła jednego z rodziców w wyniku walk w Donbasie. Przekażemy im kurtki, bluzy, dresy, czapki - artykuły, które uznaliśmy za najbardziej dla nich potrzebne - mówi.

Samorząd województwa świętokrzyskiego zakupił także tablety do propagowania literatury polskiej wśród Polaków Winniczyzny. Zostaną one przekazane do Związku Polaków Winniczyzny i do najprężniej działających organizacji polonijnych w Barze, Bracławie, Koziatyniu i Winnicy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution