101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Starachowice zaproszą na Wigilię

Data publikacji: 14.11.2019 17:22
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
14.11.2019. Starachowice. Konferencja przed Wigilią dla samotnych. Na zdjęciu Marek Materek  prezydent Starachowic i ksiądz Damian Drabikowski  wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej

14.11.2019. Starachowice. Konferencja przed Wigilią dla samotnych. Na zdjęciu Marek Materek - prezydent Starachowic i ksiądz Damian Drabikowski - wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Wigilia dla osób samotnych, organizowana przez Caritas diecezji radomskiej, odbędzie się w tym roku w Starachowicach. Ksiądz Damian Drabikowski, wicedyrektor instytucji, mówi, że to czwarta taka Wigilia organizowana przez diecezję, ale po raz pierwszy odbędzie się poza Radomiem.

Z obserwacji Caritas wynika, że jest wiele osób, które nie maja nikogo bliskiego. Poczucie samotności wzmaga się szczególnie w święta, dlatego Wigilia dla osób samotnych odbędzie się 24 grudnia. Spotkanie zaplanowano na godzinę 10 w jadłodajni prowadzonej przez Caritas przy parafii Świętej Trójcy.

- Wychodzimy z Radomia w diecezję, w kolejnych latach Wigilia dla samotnych będzie organizowana w innych miastach - dodał ksiądz Damian Drabikowski.

- Głównym sponsorem uroczystości jest firma Selgros, która dostarcza większość produktów na zorganizowanie poczęstunku, jednak zaproszeni są do pomocy wszyscy przedsiębiorcy i osoby prywatne - przypomniał prezydent Starachowic Marek Materek.

Uczestnicy spotkania dostaną także paczki z podarunkami, dlatego wsparcie jest potrzebne. Na Wigilii dla samotnych spodziewane jest około 250 osób.

W Starachowicach od kilkunastu lat działa jadłodajnia dla potrzebujących, codziennie wydaje około 300 dwudaniowych obiadów. Caritas prowadzi w mieście także wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, a w planach jest utworzenie kolejnego takiego punktu w powiecie starachowickim.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution