101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Seniorzy świętowali na Zamku Królewskim

Data publikacji: 14.11.2019 17:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
14.11.2019. Sandomierz. Zamek Królewski. Obchody Dnia Seniora. Na zdjęciu Teatr bez Matryki

14.11.2019. Sandomierz. Zamek Królewski. Obchody Dnia Seniora. Na zdjęciu: Teatr bez Matryki
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Zamku Królewskim w Sandomierzu odbyły się dzisiaj obchody Dnia Seniora. Na scenie wystąpił „Teatr bez Metryki” działający przy Tarnobrzeskim Domu Kultury ze spektaklem poetycko-muzycznym pt. „Jej portret”. Wśród publiczności byli słuchacze Uniwersytetu III Wieku działającego przy filii UJK w Sandomierzu oraz osoby z miejscowego Klubu Seniora.

Koordynatorka grupy teatralnej z Tarnobrzega Krystyna Szlęzak powiedziała, że warto się angażować w działania związane ze sztuką, ponieważ człowiek inaczej wtedy żyje i inaczej myśli. Przez sztukę można wyrazić wiele emocji, a mając z nią kontakt w jesieni życia także i pojąć na nowo.

- Inaczej odbiera się spektakl czy piosenkę będąc słuchaczem i widzem, a inaczej gdy wchodzi się w rolę odtwórcy. To jest rozwojowe i cenne - dodała Krystyna Szlęzak.

Jej teatralny kolega Bolesław Zięba stwierdził, że wiek senioralny ma swoje przywileje. Perspektywiczne spojrzenie na życie, którego nabiera się w miarę upływu lat, pozwala na to, aby pewne rzeczy jeszcze zrobić i poprawić.

- Ważne jest podejście do dni, które jeszcze przed nami, aby były one jak najbardziej kolorowe i cenne, bo życia nie da się zawrócić - dodał nasz rozmówca.

Publiczności bardzo podobał się spektakl, jak i samo spotkanie. Halina Zaręba, przewodnicząca Uniwersytetu III Wieku w Sandomierzu powiedziała, że inicjatywy, które zachęcają starsze osoby do wyjścia z domu mają ogromne znaczenie.

- Trzeba wtedy o siebie zadbać, ładnie się ubrać, pomyśleć o czymś innym niż tylko domowe obowiązki - stwierdziła przewodnicząca.

Liderka Klubu Seniora w Sandomierzu Zofia Opala podkreśliła wymiar integracyjny takich spotkań. Są one okazją do wzmocnienia już istniejących kontaktów i nawiązania nowych. Dodała, że także sandomierscy seniorzy planują utworzenie grupy teatralnej, aby jeszcze bardziej urozmaicić możliwość korzystania z różnych form aktywności.

Spotkanie w Zamku Królewskim odbyło się pod hasłem „Seniorzy seniorom”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution