101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wizyta prezydenta Dudy to ogromne święto dla ziemi kazimierskiej

Data publikacji: 14.11.2019 19:42
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
14.11.2019  Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy

14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Kazimierzę Wielką. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w ośrodku sportu przy ulicy Kościuszki. Dzisiejsza wizyta to pierwsze oficjalne spotkanie urzędującego prezydenta z mieszkańcami Kazimierzy.

14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zdjęciu Anna Krupka - wiceminister sportu i turystykiFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Anna Krupka zwróciła uwagę, że w swoim wystąpieniu prezydent mówił o polskości tych ziem. Podkreślił, że synowie ziemi kazimierskiej walczyli o wolność i niepodległość kraju.

- My jako parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej zamierzamy wspierać Kazimierzę Wielką. Chcemy, by rozwijała się bardzo dynamicznie w kolejnych latach, tak jak Polska - mówi poseł Anna Krupka.

14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zdjęciu Krzysztof Słoń - senator PiS, Na zdjęciu Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To długo wyczekiwana wizyta. Okazuje się, ze prezydent zna problemy tego powiatu i mieszkańców. Są mu one bliskie. Prezydent sprawił mieszkańcom ogromną radość. To wielkie święto, że przyjeżdża głowa państwa, ze dotrzymuje swojej obietnicy. Zapewnia, że dla niego najważniejsze są sprawy polskiej rodziny i to, żeby poprawił się byt Polaków - podkreśla senator Krzysztof Słoń.

- Prezydent nawiązał także do odkrytych tutaj złóż geotermalnych. To wielka szansa dla tego typowo rolniczego obszaru. Mam nadzieję, że dzięki temu powiat kazimierski będzie się mógł rozwijać - dodaje senator.

Wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz w wizycie prezydenta dostrzega nadzieję na lepszy czas dla tego regionu. 

- To piękna uroczystość. Wszyscy się bardzo cieszymy. To widać i czuć po licznie przybyłych mieszkańcach. Prezydent posiał pewien nawóz pod nadchodzące jeszcze głębsze zmiany w naszej ojczyźnie, plon będzie widać na wiosnę - mówi wojewoda.

14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zdjęciu Jan Nowak - starosta powiatu kazimierskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Prezydent znalazł czas i odwiedził nasz powiat. Jestem przekonany, że ta wizyta umocni naszą wspólnotę powiatową, ożywi aktywność obywatelską. Stworzył klimat do tego, aby nasze zadania, nasze plany związane z budową nowego miasta - Kazimierzy-Zdrój nabrały tempa. Dał impuls do tego, byśmy mogli korzystać więcej z tych środków unijnych i aby te plany udało się zrealizować - mówi Jan Nowak, starosta powiatu kazimierskiego.

- Prezydent będąc w Kazimierzy Wielkiej dopełnił swojej obietnicy, że odwiedzi wszystkie miasta powiatowe, w tym województwa świętokrzyskiego. Podsumował swoją prezydenturę. Spotkał się z entuzjastycznym i bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców powiatu kazimierskiego - mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy była dużym wydarzeniem oraz przedsięwzięciem organizacyjnym dla całego powiatu. 

- To jedno z większych wydarzeń w Kazimierzy Wielkiej poza Światowymi Dniami Młodzieży. Wspólnie ze starostą byliśmy bardzo przejęci, aby wizyta wypadła godnie, dobrze. Okazuje się, że z prezydentem można bardzo szybko nawiązać kontakt. Pytał o sprawy samorządowe, o powiat. Spotkanie bardzo udane - mówi Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej.

14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja DudyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy powiatu kazimierskiego nie kryją zadowolenia z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy. Jak mówią, to zaszczyt dla nich. Podkreślają, że prezydent bardzo chwalił miasto i region.

- Czujemy się zaszczyceni. Mamy nadzieję, że to nie pierwsza i nie ostatnia wizyta. Jesteśmy dumni, że Polska ma takiego prezydenta jak Andrzej Duda. Prezydent jest za ludźmi. Umie się zachować. Godnie reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej - podkreślają mieszkańcy powiatu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution