101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poeta będzie patronował bibliotece w Krasocinie

Data publikacji: 15.11.2019 13:39
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Feliks Rak od dziś będzie patronem Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie. O godzinie 15.00 rozpocznie się uroczystość nadania imienia tej placówce. Wydarzeniu będzie towarzyszyło rozstrzygnięcie 13. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego. Feliks Rak był poetą. Pochodził z powiatu włoszczowskiego.

Stanisław Nyczaj, prezes Oddziału Świętokrzyskiego Związku Literatów Polskich wspomina, że miał okazję poznać tego artystę i współpracować z nim.

- Był twórcą Wojewódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych Ziemi Kieleckiej. To była jego wielka zasługa, aby podnieść twórczość ludową do wyższej rangi – podkreśla.

Od 13 lat w Gminnej Bibliotece w Krasocinie odbywa się konkurs poetycki imienia Feliksa Raka. Zgodnie z regulaminem tematyka wierszy i forma są dowolne. Jak zaznacza prezes Stanisław Nyczaj, to konkurs wyjątkowy w skali całego kraju.

- Nie ma w Polsce takiego konkursu, który byłby rozstrzygany w tak wielu kategoriach, jest ich pięć – wyjaśnia.

W tym roku napłynęło kilkaset prac, w tym ponad 80 od dorosłych twórców. Oceniła je komisja konkursowa pod przewodnictwem Stanisława Nyczaja. Zwycięzców poznamy już dzisiaj. W programie uroczystości znalazł się także występ Ireneusza Gliścińskiego – wójta gminy Krasocin oraz radnej Iwony Duszy. Początek wydarzenia o godzinie 15.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution