101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Obchody Światowego Tygodnia Ubogich w Sandomierzu

Data publikacji: 15.11.2019 14:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ks. Bogusław Pitucha  dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej

Ks. Bogusław Pitucha - dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej
Sandomierz. 13.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W najbliższą niedzielę w Sandomierzu rozpoczną się obchody Światowego Tygodnia Ubogich. Organizuje je Caritas Diecezji Sandomierskiej. Dyrektor tej instytucji ks. Bogusław Pitucha powiedział, że główną intencją przygotowanych wydarzeń jest to, aby zwrócić uwagę na problem ubóstwa, który istnieje, ale nie wszyscy się nad tym zastanawiają.

Dodał, że ubodzy potrzebują nie tylko konkretnego wsparcia w różnych sprawach materialnych jak np. ubrania, pieniądze na leki i żywność. Potrzebują także bliskości drugiego człowieka i rozmowy.

W niedzielę, 17 listopada po mszy pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, duchowni, ubodzy oraz osoby prowadzące różne organizacje, fundacje i stowarzyszenia zajmujące się pomocą dla innych ludzi, zasiądą do wspólnego stołu. Wcześniej z koncertem w kościele św. Ducha wystąpi Olga Szomańska.
 
Kolejne dni Światowego Tygodnia Ubogich upływać będą pod znakiem różnych wydarzeń. We wtorek zaplanowano na przykład wspólne gotowanie osób, które przebywają w schroniskach dla bezdomnych w Sandomierzu, Rudniku nad Sanem, Stalowej Woli, Tarnobrzegu i Nowym Skoszynie.

Na zakończenie tygodnia ubogich w niedzielę, 24 listopada w poszczególnych parafiach ubodzy zostaną zaproszeni na wspólny obiad.

Osoby, które chcą w jakikolwiek sposób wesprzeć osoby ubogie mogą otrzymać informacje na temat ich potrzeb w biurze Caritas Diecezji Sandomierskiej na ul. Sokolnickiego w Sandomierzu.

Dzień Ubogich został ustanowiony 3 lata temu przez papieża Franciszka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution