101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przenosiny urzędu marszałkowskiego

Data publikacji: 15.11.2019 14:53
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.08.2019 Kielce. Urząd Marszałkowski

22.08.2019 Kielce. Urząd Marszałkowski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Władze województwa zagospodarują piąte piętro budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. W pomieszczeniach do niedawna znajdował się wydział paszportowy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, który przeniesiono do sąsiedniego budynku.

- Umowa najmu ze Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim kończy się z początkiem grudnia - informuje Marcin Piętak, dyrektor gabinetu marszałka.

- Zostaje nam wolna powierzchnia, która ma około 600 metrów kwadratowych. Na pewno z niej skorzystamy. Przeniesiemy wybrane jednostki urzędu, które dziś funkcjonują w innych budynkach - mówi.

Pod uwagę brane są zwłaszcza dwa warianty: przeniesienie z budynku przy ulicy Targowej Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego, bądź dwóch jednostek z budynku przy ulicy Paderewskiego w Kielcach. Chodzi o departamenty kultury i dziedzictwa narodowego oraz edukacji, sportu i turystyki.

Marcin Piętak podkreśla, że chodzi nie tylko o usprawnienie przekazu informacji pomiędzy pracownikami i zarządem, ale też o kwestie finansowe.

- Urząd marszałkowski ma bardzo dużo departamentów poza główną siedzibą. Koszty najmu pomieszczeń wynoszą rocznie około 4 milionów złotych. Za wynajem obiektów dla dwóch departamentów - kultury oraz edukacji płacimy miesięcznie około 20 tysięcy złotych - wylicza.

Zmiany nastąpią prawdopodobnie na początku przyszłego roku, wcześniej trzeba przystosować całe piętro do pracy i je wyremontować. Przeniesienie departamentów to pierwszy krok w stronę większej przeprowadzki, planowanej w związku z budową nowego biurowca urzędu marszałkowskiego.

Władze regionu chciałyby, aby powstał on jeszcze w obecnej kadencji sejmiku. Biurowiec miałby pomieścić wszystkie zewnętrzne obecnie departamenty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution