101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dolina Silnicy tonie w ciemnościach

Data publikacji: 16.11.2019 07:55
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
15.11.2019 Kielce. Ścieżki wzdłuż Silnicy pomiędzy ulicami IX Wieków Kielc a Jesionową nocą

15.11.2019 Kielce. Ścieżki wzdłuż Silnicy pomiędzy ulicami IX Wieków Kielc a Jesionową nocą
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kieleckie ścieżki spacerowe w dolinie Silnicy są słabo oświetlone. W nocy jest tam prawie ciemno - informują słuchacze Radia Kielce. Chodzi o odcinek spacerowy między ulicami Jesionową oraz IX Wieków Kielc, na wysokości ulicy Nowy Świat. Okoliczni mieszkańcy, których spotkaliśmy w tym miejscu przyznają, że od dawna dostrzegają ten problem.

Przyznają, że choć jest to dobre miejsce do spacerów, to nie chodzą tamtędy wieczorem, bo lampy nie dość, że są tylko po jednej stronie rzeki, to dają jedynie delikatną poświatę. Mieszkanka sąsiedniego osiedla przyznała, że po zmroku nie wychodzi tu nawet z psem.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, przyznaje, że MZD otrzymywało sygnały od mieszkańców w tej sprawie. Wyjaśnia, że istniejące oświetlenie jest stare i często ulega awariom. Poza tym, lampy są ustawione zbyt daleko od siebie. MZD planuje w przyszłym roku inwestycję, która ma znacznie poprawić sytuację.

- Planujemy tam budowę oświetlenia zupełnie od podstaw. Byłoby to oświetlenie energooszczędne, dużo bardziej wydajne, niż obecne. Do tego powstanie nowa linia zasilająca. Aktualnie stare kable są tam główną przyczyną awarii – dodaje Jarosław Skrzydło.

Mieszkańcy zauważają, że teren jest nie tylko niedoświetlony, ale też zaniedbany. I podkreślają, że przydałby się tu remont, o którym słyszy się od dawna. Tym bardziej, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce rekreacyjne dla kielczan.

Prace przy wymianie lamp w dolinie Silnicy według szacunków mają kosztować ok. pół miliona złotych. MZD chce je sfinansować z pieniędzy na modernizację oświetlenia ulicznego, które co roku są zagwarantowane w miejskim budżecie. Według założeń, na odcinku 1300 metrów zostanie zainstalowanych około 50 słupów oświetleniowych po obu stronach rzeki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution