101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Sandomierzu zoperują przepuklinę metodą laparoskopową

Data publikacji: 16.11.2019 12:49
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
16.11.2019. Sandomierz. Na zdjęciu główny budynek Szpitala Specjalistycznego

16.11.2019. Sandomierz. Na zdjęciu: główny budynek Szpitala Specjalistycznego
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Szpital Specjalistyczny w Sandomierzu wprowadził na oddziale chirurgicznym nowoczesne zabiegi. Operuje przepuklinę brzuszną metodą laparoskopową. Jest ona znacznie bardziej komfortowa dla pacjenta w porównaniu do techniki tradycyjnej. Dzięki tej innowacji, sandomierska lecznica dołączyła do grona kilkunastu szpitali w Polsce wykonujących takie zabiegi.

Metoda jest bardziej przyjazna dla pacjentów, ponieważ jest małoinwazyjna. - Wykonywane jest jedynie niewielkie nacięcie w skórze, cały przebieg zabiegu nie obciąża pacjenta. Po kilkunastu godzinach operowany może iść do domu - powiedział  dyrektor szpitala Marek Kos.

Starosta sandomierski Marcin Piwnik stwierdził, że wprowadzenie nowych usług medycznych świadczy o rozwoju szpitala w Sandomierzu. Do tej pory na chirurgii wykonywano rocznie około 200 operacji na przepuklinę.

- Liczę na to, że zainteresowanie metodą laparoskopową będzie duże. Tym bardziej, że wprowadzamy ją jako pierwszy szpital w województwie świętokrzyskim. Dzięki temu ilość zabiegów powinna wrosnąć i szpital będzie mieć więcej pieniędzy, które wpłyną z tego tytułu. To da kolejne szanse na wprowadzanie innowacji - dodał starosta Piwnik.

Tajniki metody laparoskopowej przy leczeniu przepukliny brzusznej, przekazał sandomierskim  lekarzom Remigiusz Żebrowski, chirurg z Lublina.  Medycy wspólnie przeprowadzili kilka takich zabiegów, teraz sandomierscy chirurdzy robią to samodzielnie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution