Kieleccy klerycy wyjątkowymi sportowcami. Znów są mistrzami

Data publikacji: 17.11.2019 07:12
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zdobyli Mistrzostwo Polski w drużynowym tenisie stołowym. Na zdjęciu od lewej Ireneusz Kamiński Tomasz Pytlarz Grzegorz Chlewicki

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zdobyli Mistrzostwo Polski w drużynowym tenisie stołowym. Na zdjęciu (od lewej): Ireneusz Kamiński, Tomasz Pytlarz, Grzegorz Chlewicki

Sportowy sukces kieleckich kleryków w ogólnopolskich zawodach. Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zdobyli Mistrzostwo Polski w drużynowym tenisie stołowym. To dla nich już trzeci taki tytuł z rzędu.

Kielczanie odnotowali też sukces w rozgrywkach indywidualnych. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Grzegorz Chlewicki, alumn III roku.

- Sportowe sukcesy naszych kleryków są powodem do radości i dumy - mówi ks. Kamil Banasik, Prefekt Alumnów w kieleckim seminarium. - Sportowo jesteśmy mocni, bo także w piłce halowej zdobywamy pierwsze miejsca. Bardzo się cieszymy, że mamy takich utalentowanych kleryków, którzy rozwijają się nie tylko duchowo i intelektualnie, ale także fizycznie - dodaje ks. Kamil Banasik.

W turnieju tenisa stołowego zorganizowanym w hali sportowej częstochowskiego seminarium rywalizowali klerycy z 18 seminariów duchownych.