101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trzy cele senackiej komisji obrony

Data publikacji: 18.11.2019 10:21
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
18.11.2019. Ostrowiec Św. Na zdjęciu senator Jarosław Rusiecki

18.11.2019. Ostrowiec Św. Na zdjęciu: senator Jarosław Rusiecki
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- To wielki zaszczyt i zobowiązanie - tak senator Jarosław Rusiecki z PiS, skomentował jego powtórny wybór na przewodniczącego senackiej komisji obrony. Funkcja ta zobowiązuje do dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa Polski i naszego przemysłu obronnego.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Jak dodał gość Radia Kielce, te zadania sprowadzają się to trzech obszarów. Po pierwsze to dalsza modernizacja naszej armii. Z niej wynikają dalsze zakupy nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia, a w tym kontekście także kontrakty dla polskich zakładów zbrojeniowych, w tym Mesko.

Senator przypomniał, że na zakupy, polski rząd przeznacza 6,8 mld zł, czyli znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu. W tym kontekście niezwykle ważna jest budowa i instalacja systemu obrony przeciwrakietowej oraz przygotowanie baz dla żołnierzy amerykańskich i ciągłe doskonalenie współpracy.

Drugim celem jest wzrost liczebności naszej armii. Obywa się to m.in przez formułowanie kolejnych batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej. Tak się dzieje m.in w naszym województwie, gdzie systematycznie odbywają się szkolenia kolejnych żołnierzy, który zasilają potem szeregi WOT.

Trzecim celem jest umacnianie pozycji polskich sił zbrojnych w ramach NATO i sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Nie bez znaczenia jest także powrót naszych żołnierzy na misje pokojowe ONZ. To także wielka szansa na rozwój kieleckiego ośrodka na Bukówce, który nie tylko szkoli wojskowych wyjeżdżających na misje, ale także cywilnych specjalistów i dziennikarzy. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution