101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ma być taniej i lepiej. Starachowice łączą instytucje kultury

Data publikacji: 18.11.2019 13:50
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowickie Centrum Kultury

Starachowickie Centrum Kultury
Fot. facebook

Rewolucja w starachowickich instytucjach kulturalnych. Miasto i powiat chcą połączyć swoje jednostki i prowadzić je razem. Starachowickie Centrum Kultury, prowadzone przez miasto i powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury mają tworzyć jedną instytucję pod nazwą Park Kultury.

Celem fuzji mają być oszczędności, głównie w kasie powiatu, oraz wzbogacenie oferty kulturalnej.
Zgodnie z zapowiedziami, nikt nie straci pracy w żadnej z tych instytucji, pracownicy merytoryczni z MDK przejdą do pracy w Parku Kultury. Pracownicy obsługi, jeżeli nie będzie dla nich miejsca w nowej placówce, znajdą zatrudnienie w innych jednostkach samorządowych.

Starosta starachowicki Piotr Babicki zapowiada, że połączenie obu placówek da powiatowi pół miliona oszczędności. Obecnie budżet Młodzieżowego Domu Kultury to 850 tys. zł, do funkcjonowania Parku Kultury, który ma być własnością miasta, powiat ma dokładać 300 tys. zł. Jednocześnie wiadomo, że kilka osób z obu placówek w najbliższym czasie odejdzie na emeryturę, co obniży koszty prowadzenia Parku Kultury.

Zakończenie procesu łączenia MDK i SCK w Starachowicach ma się zakończyć w pierwszej połowie 2020 roku. Jak zapowiada prezydent Marek Materek, wcześniej budynek SCK przy ulicy Radomskiej przejdzie remont, aby działalność mogła być prowadzona bez przeszkód. Z kolei na 2023 rok zaplanowany jest remont budynku Młodzieżowego Domu Kultury. Wtedy zostanie zamontowana winda, zmieni się także parter budynku. Tu znajdą się: sala widowiskowa, pomieszczenia do ćwiczeń i foyer, które służy wystawom prac plastycznych.

Obecnie trwa konkurs na stanowisko dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury. Prezydent Marek Materek zapowiada, że przedłuży czas na składanie ofert, aby osoby aplikujące na to stanowisko wiedziały, jaka instytucją maja kierować.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution