101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wysoka grzywna za zanieczyszczanie rzeki Nidzicy

Data publikacji: 18.11.2019 15:19
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 07.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Wysoka grzywna i cofnięcie pozwolenia na dalsze prowadzenie działalności grozi właścicielowi firmy z gminy Działoszyce, zajmującej się wywozem nieczystości. Jak ustalili pińczowscy policjanci, ścieki zamiast do oczyszczalni trafiały bezpośrednio do małego strumyka, a stamtąd dalej do rzeki Nidzica.

Jak informuje Damian Stefaniec z kazimierskiej policji, mundurowi patrolujący teren jednej z wiosek w gminie Działoszyce zwrócili uwagę na silną woń. Kiedy dokładniej przyjrzeli się sprawie, zauważyli strumień ścieków wylewający się przez specjalnie przygotowaną rurę, poprowadzoną z garażu usytuowanego tuż przy małym strumieniu.

- Policjanci zauważyli także dwa pojazdy przystosowane do wywozu nieczystości. Wydawałoby się, że to nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to właśnie z tych pojazdów wylewały się ścieki do rzeki. - przekazuje rzecznik.

Jak dodaje rzecznik, 63-letni właściciel firmy asenizacyjnej poprzez swoje działanie chciał osiągnąć większe zyski z prowadzonej przez siebie działalności. Jego nielegalne metody przyniosły jednak odwrotne skutki, a swoim zachowaniem przyczynił się jedynie do zanieczyszczenia środowiska.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution