101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Były poseł PSL i ciemne interesy?

Data publikacji: 20.11.2019 17:10
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.11.2019 Kielce. Przed Sądem Rejonowym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa w sprawie nieudanej inwestycji firmy Nemex w gminie Połaniec

20.11.2019 Kielce. Przed Sądem Rejonowym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa w sprawie nieudanej inwestycji firmy Nemex w gminie Połaniec
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Przed Sądem Rejonowym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa w sprawie nieudanej inwestycji firmy Nemex w gminie Połaniec. W procesie o przekroczenie uprawnień i korupcję w związku z planami inwestycyjnymi na gruntach gminy Połaniec oskarżonych jest pięć osób, w tym m.in obecny burmistrz Połańca Jacek T. i były poseł PSL Andrzej P.

Na ławie oskarżonych zasiada także Dariusz M. przedsiębiorca z Warszawy, właściciel firmy Nemex, która według zapowiedzi miała zainwestować w gminie Połaniec ponad 150 milionów złotych oraz były prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice Cezary T. i były wiceprezes strefy Zdzisław K.

Podczas środowej rozprawy przed sądem zeznawała współpracownica oskarżonego Dariusza M., która potwierdziła, że nad przebiegiem inwestycji w Połańcu sprawował pieczę Andrzej P. a postępowanie przetargowe jakie prowadziła gmina było nakierowane na wyłonienie tylko jednego zwycięzcy.

- Przetarg jaki był ogłoszony w Połańcu był zrobiony pod spółkę Nemex, wyraźnie to wynika z całego działania zarówno pana Jacka T. i Andrzeja P. - wyjaśniała.

Według śledczych z małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej, plany oskarżonych przewidywały przejęcie przez spółkę Nemex zarządzaną przez Dariusza M. gminnych nieruchomości w Połańcu i włączenie ich do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, a potem uzyskanie profitów związanych z przynależnością do niej. Firma Nemex miała tam zbudować zakład i stworzyć tysiąc miejsc pracy. Do realizacji tych planów nie doszło.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution