101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Z Sielpi do Nowego Dziebałtowa pojedziemy po asfalcie

Data publikacji: 22.11.2019 13:36
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Sielpia. Symboliczne wbicie łopaty pod budowę ulicy Jarzębinowej która połączy Sielpię z Nowym Dziebałtowem. Na zdjęciu od lewej Piotr Słoka  przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Krzysztof Obratański  burmistrz Miasta i Gminy Końskie  Jolanta Lipowska  sołtys Sielpi oraz wykonawcy

Sielpia. Symboliczne wbicie łopaty pod budowę ulicy Jarzębinowej, która połączy Sielpię z Nowym Dziebałtowem. Na zdjęciu (od lewej): Piotr Słoka - przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich, Krzysztof Obratański - burmistrz Miasta i Gminy Końskie, Jolanta Lipowska - sołtys Sielpi oraz wykonawcy
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

W Sielpi odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę ulicy Jarzębinowej, która połączy tę miejscowość z Nowym Dziebałtowem.

Burmistrz Krzysztof Obratański podkreśla, że miejscowość ma ogromne znaczenie dla turystycznego rozwoju gminy. Do powstania drogi, jak dodaje burmistrz, przyczyniło się wiele osób w tym Stowarzyszenie „Przyjaciół Sielpi”, skupiające m.in. przedsiębiorców.

Oprócz asfaltowej nawierzchni przy drodze powstanie chodnik i ścieżka rowerowa oraz oświetlenie, co podniesie atrakcyjność tej trasy również dla cyklistów i piechurów.

Koszt drogi to niemal 2 mln zł, z czego 60 procent gmina otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 października 2020 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution