101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Data publikacji: 23.11.2019 16:19
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
23.11.2019 Sandomierz. Diecezjalny Zjazd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Biskup Krzysztof Nitkiewicz i nowe członkinie Akcji Katolickiej

23.11.2019 Sandomierz. Diecezjalny Zjazd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Biskup Krzysztof Nitkiewicz i nowe członkinie Akcji Katolickiej
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu odbył się diecezjalny zjazd członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Podczas mszy w bazylice katedralnej uroczyste przyrzeczenie złożyło 17. nowych członków Akcji Katolickiej i 3 osoby, które wstąpiły do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Oprócz tego, 27 osób włączono do grona kandydatów KSM, a 4. mianowano na instruktorów diecezjalnych.

Mszy przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Podkreślił, że obie formacje katolickie spełniają w diecezji bardzo ważną rolę. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to przedsionek do działalności w Akcji Katolickiej.

- Młodzi działając w KSM uczą się wartości chrześcijańskich, patriotycznych i społecznych, bo trzeba kochać Pana Boga i trzeba kochać ojczyznę. Młodzież to poznaje, pielęgnuje tradycje o naszych bohaterach, a jednocześnie żyje głęboką wiarą. W KSM młodzi podejmują także decyzje o różnych formach działalności, a potem kontynuują to w Akcji Katolickiej - dodał biskup.

Przytoczył przykład Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie z inicjatywy Akcji Katolickiej powstała jadłodajnia dla ubogich i dom pomocy.

Karolina Adamska, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Kunowie powiedziała, że działalność w tej formacji przynosi wiele korzyści. To przede wszystkim umacnianie się w wierze, która teraz zanika. Coraz więcej osób mówi, że jest katolikiem niepraktykującym.

- My jako KSM staramy się to zmieniać, służymy jako przykład, poza tym między sobą szerzymy empatię, która również coraz bardziej należy do rzadkości - dodała Karolina Adamska.

W diecezji sandomierskiej do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapisanych jest 350 osób, natomiast w Akcji Katolickiej działa około 400 członków.

Na zakończenie zjazdu, po mszy świętej wszyscy przeszli do Instytutu Teologicznego, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne. Był słodki poczęstunek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution