101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Studio Polityczne - expose premiera Morawieckiego podzieliło polityków

Data publikacji: 24.11.2019 13:08
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
24.11.2019 Kielce. Studio Polityczne. Na zdjęciu od lewej Krzysztof Lipiec  poseł PiS Dawid Kurowski  Konfederacja Michał Braun  radny Rady Miasta Kielce Czesław Siekierski  poseł PSL Artur Pejas  SLD

24.11.2019 Kielce. Studio Polityczne. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Lipiec – poseł PiS, Dawid Kurowski – Konfederacja, Michał Braun – radny Rady Miasta Kielce, Czesław Siekierski – poseł PSL, Artur Pejas – SLD
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Burzliwą dyskusję w Studiu Politycznym Radia Kielce wywołał temat expose premiera Mateusza Morawieckiego wygłoszonego w Sejmie.

Zdaniem Krzysztofa Lipca, lidera świętokrzyskiego PiS, wystąpienie szefa rządu było merytoryczne i zostało skierowane do wszystkich Polaków.

24.11.2019 Kielce. Studio Polityczne. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec – poseł PiSFot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce


 - Zarówno do tych, którym się powiodło w tej nowej rzeczywistości, z którą mamy do czynienia po 1989 roku, ale przede wszystkim do tych, którzy w tej rzeczywistości nie umieli się odnaleźć - mówił polityk PiS.

Jego zdaniem expose, to zapewnienie Polaków o kontynuacji rządowych programów wsparcia, takich jak „Rodzina 500 Plus", „Wyprawka szkolna", 13. i 14. emerytura czy pomoc dla osób niepełnosprawnych.

Poseł Lipiec zaznaczył, że istotne jest również zapewnienie premiera Morawieckiego o dalszym rozwoju polskiej przedsiębiorczości, polskiej armii, a także kontynuacji tych projektów, które ułatwiają walkę ze smogiem i pomagają w rozwoju polskiego gazownictwa.

24.11.2019 Kielce. Studio Polityczne. Na zdjęciu: Michał Braun – radny Rady Miasta KielceFot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Z kolei Michał Braun z Platformy Obywatelskiej oceniając expose, zarzucił premierowi brak rozliczenia ostatnich czterech lat rządu, brak konkretów i składanie obietnic na wyrost.

- Z pewnością nie jest to nowe otwarcie, bo premier jest stary. Większość rzeczy, które mówił, to obietnice kontynuowania tej tzw. dobrej zmiany, a więc nowym otwarciem nie można tego nazwać. Rząd dalej będzie zajmował się tym, co było - stwierdził.

24.11.2019 Kielce. Studio Polityczne. Na zdjęciu: Czesław Siekierski – poseł PSLFot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Poseł Czesław Siekierski z PSL zaznaczył, że w wystąpieniu szefa rządu dało się zauważyć pewne ograniczenia w obietnicach socjalnych.

- Chodzi m.in. o realizację 13. emerytury, popatrzmy na ceny, inflacja powyżej 4 proc. staje się niebezpieczna. Premier nie dał też recepty, jak się przygotować do nadchodzącego kryzysu. Nie było też nic o relacjach z Rosją, Ukrainą - mówi poseł Siekierski.

24.11.2019 Kielce. Studio Polityczne. Na zdjęciu: Artur Pejas – SLDFot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Zdaniem Artura Pejasa z SLD - expose było obiecujące i piękne, jednak jak podkreślił, jeśli chodzi o wizję przyszłości naszego kraju, to każda przedstawiona obietnica była konfrontowana z tym co już było.

- Nie usłyszałem żadnych konkretów, ale liczyłem, że premier przyzna się też do porażek. Tak zrobiłby prawdziwy mąż stanu - zaznaczył.

24.11.2019 Kielce. Studio Polityczne. Na zdjęciu: Dawid Kurowski – KonfederacjaFot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Działania rządu PiS skrytykował też Dawid Kurowski z Konfederacji Wolność i Niepodległość.

- Expose nie wskazuje właściwego kierunku dla rozwoju dla Polski - powiedział.

Posłuchaj Studia Politycznego w Radiu Kielce:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution