101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Korona potrzebuje pieniędzy od miasta

Data publikacji: 25.11.2019 13:32
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Stadion Suzuki Arena

Stadion Suzuki Arena
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Władze Korony Kielce zamierzają podnieść kapitał spółki do 5 mln zł. Kielce są właścicielem 28 procent udziałów w spółce Korona SA, co oznacza, że miasto musiałoby wyłożyć na ten cel około 1,5 mln zł.

Po piątkowym spotkaniu prezydenta Bogdana Wenty i przedstawiciela właścicieli większościowego pakietu akcji Korony Dirka Hundsdörfera, prezes Korony Krzysztof Zając mówił o pozytywnych emocjach i możliwym porozumieniu.

Sprawa klubu pozostaje jednak w rękach radnych, którzy muszą wyrazić zgodę na przekazanie dodatkowych pieniędzy, których przy problemach budżetowych brakuje.

Radna Katarzyna Suchańska, przewodnicząca komisji finansów miasta, zaznacza, że głównym głosem w dyskusji jest inwestor większościowy, czyli strona niemiecka. Jak mówi, jeśli inwestor chce dokapitalizować spółkę, z punktu widzenia biznesowego miasto powinno się na to zgodzić. Powstrzymuje się jednak przed finalnymi ocenami.

Jarosław Karyś, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, nie przesądza sprawy. Zaznacza przy tym, że nie bez znaczenia jest zarówno promocyjna wartość Korony, ale też jej ostatnie porażki, które przekładają się na trudną sytuację finansową klubu.

Z kolei przewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej Agata Wojda mówi stanowcze „nie” zwiększaniu kapitału spółki Korona SA. Jak zaznacza, dotychczasowe dofinansowanie od miasta w wysokości 2,5 mln zł rocznie jest wystarczające, a dalsze pochłanianie pieniędzy mieszkańców przez klub uważa za niepotrzebne.

Prawdopodobnie sprawa Korony Kielce zostanie wprowadzona do porządku obrad czwartkowej sesji rady miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution