101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prezes Grupy Azoty zaręcza: zwolnień w Siarkopolu nie będzie

Data publikacji: 28.11.2019 11:26
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
28.11.2019 Kielce. Na zdjęciu dr Wojciech Wardacki  prezes Grupy Azoty S.A.

28.11.2019 Kielce. Na zdjęciu: dr Wojciech Wardacki - prezes Grupy Azoty S.A.
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Nie będzie zwolnień pracowników w zakładach Siarkopol w Grzybowie - zapewnił w rozmowie z Radiem Kielce prezes Grupy Azoty, Wojciech Wardacki. Jak stwierdził, informacja o planach redukcji zatrudnienia całkowicie go zaskoczyła, tym bardziej że zarząd siarkowej spółki podjął ją bez żadnych konsultacji z władzami spółki-matki.

Jak informowaliśmy, prezes Siarkopolu w Grzybowie Trajan Szuladziński zapowiedział zwolnienie 250 pracowników, uzasadniając ten plan ciężką sytuacją firmy.

Wojciech Wardacki podkreśla, że załoga jest najważniejszą siłą zakładu.

- Przeżyłem szok, jak przeczytałem informację o jakimś piśmie i pomysłach zwolnień grupowych na tak wielkim poziomie. Nikt takich planów nigdy nie miał, nikt tego nie konsultował. Za to zamieszanie chciałbym przeprosić, bo takich zamiarów nie było i nie ma - mówi prezes Grupy Azoty.

Wojciech Wardacki przyznaje, że sytuacja na światowym rynku siarki nie jest dobra, ale jego zdaniem, załoga zakładu w Grzybowie podobnie, jak kadra zarządzająca doskonale wie, jak radzić sobie z takimi kłopotami. Prezes przypomina, że płynność finansowa Siarkopolu nie jest zagrożona, a ubiegły rok został zakończony rekordowym zyskiem.

W najbliższą sobotę na nadzwyczajnym posiedzeniu ma zebrać się Rada Nadzorcza firmy. Z informacji przekazanych przez Wojciecha Wardackiego wynika, że prawdopodobnie zostanie odwołany zarząd Siarkopolu.

POSŁUCHAJ ROZMOWY RADOSŁAWA PODSIADŁEGO Z WOJCIECHEM WARDACKIM:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution