101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mateusz "Master" Masternak w blasku złota!

Data publikacji: 29.11.2019 19:46
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
29.11.2019. Opole. Mateusz Master Masternak z KKB RUSHH Kielce zdobył złoty medal zakończonych w Opolu 90. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie

29.11.2019. Opole. Mateusz „Master” Masternak z KKB RUSHH Kielce zdobył złoty medal zakończonych w Opolu 90. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie
Fot. pzb.pl

Mateusz „Master” Masternak z KKB RUSHH Kielce zdobył złoty medal zakończonych w Opolu 90. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. To pierwszy tytuł wywalczony przez 32–letniego pięściarza, który ostatnich trzynaście lat spędził na zawodowych ringach.

W finale wagi ciężkiej, były mistrz Europy federacji EBU i trzykrotny młodzieżowy mistrz świata federacji WBC, pokonał jednogłośnie na punkty obrońcę tytułu, 21–letniego Michała Soczyńskiego z PACO Lublin.

– „Master” boksował bardzo spokojnie. Widać było w jego poczynaniach ogromne doświadczenie. W pierwszej rundzie dał się „wystrzelać” przeciwnikowi. Trzeba jednak pochwalić „Soczka”, bo nie był łatwym rywalem. Ważne jest jeszcze jedno, powrót Mateusza do boksu olimpijskiego podniesie poziom dyscypliny w naszym kraju. Jestem tego pewien – powiedział prezes Polskiego Związku Bokserskiego i KKB RUSHH Kielce Grzegorz Nowaczek.  

To były pierwsze trzy pełne rundy Mateusza Masternaka na tych mistrzostwach. Poprzednie trzy walki „Master” zakończył przed czasem. Zawodnik kieleckiego klubu otworzył sobie tym samym drzwi do turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio, który rozgrywany będzie w marcu w Londynie.

Brązowe medale mistrzostw Polski zdobyli w Opolu Bartosz Gołębiewski z KKB RUSHH Kielce i Albert Orzeł z KSZO Ostrowiec. W stolicy polskiej piosenki wystartowało w sumie siedmiu zawodników z naszego regionu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution