101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Już nie tylko "na wnuczka". Oszuści znów aktywni, a policja apeluje do seniorów

Data publikacji: 01.12.2019 10:33
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Podająca się za pracownicę opieki społecznej oszustka wyłudziła pieniądze od seniorki z gminy Iwaniska w powiecie opatowskim. - 80-letnia kobieta wydała pieniądze pod pretekstem ich pomnożenia - informuje Maciej Ślusarczyk z biura prasowego świętokrzyskich policjantów.

- Jak się okazuje, starsza pani uwierzyła kobiecie, która ją zmanipulowała w momencie, gdy seniorka sama przebywała w domu. W wyniku tego przekazała oszustce swoje oszczędności w kwocie 1,6 tys. zł - mówi Maciej Ślusarczyk.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

- W szczególności przestroga dotyczy osób starszych, ponieważ złodzieje żerują na łatwowierności i dobroci seniorów - dodał oficer.

Różne są metody działania przestępców. Zdarzają się kradzieże na „panów z gazowni”, „nową sąsiadkę”, albo „sympatycznego rozmówcę z ulicy”. Wspólnym elementem tego typu działań jest wzbudzenie zaufania osoby i skłonienie jej do niekorzystnego rozdysponowania pieniędzmi lub innymi rzeczami wartościowymi. Należy uważać także, by nie wpuszczać podejrzanych, dopiero co poznanych osób do mieszkań – szczególnie gdy jesteśmy sami. Wszelkie budzące niepokój sytuacje należy zgłaszać policji na numer 997 lub 112.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution