101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Chwila na zatrzymanie się. Niezwykłe warsztaty teatralne w Ecce Homo

Data publikacji: 01.12.2019 15:34
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
01.12.2019 Kielce. Warsztaty teatralne w Bazie Zbożowej

01.12.2019 Kielce. Warsztaty teatralne w Bazie Zbożowej
Fot. Dorota Klusek / Radio Kielce

Nauka pracy w grupie, lekcja empatii, ale także czas na rozmowę. Warsztaty nie tylko dla pasjonatów teatru odbyły się w weekend w Bazie Zbożowej w Kielcach.

Dwudniowe zajęcia z młodzieżą poprowadził Marek Kościółek, reżyser, aktor, społecznik, politolog i pedagog. Ukończył Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice. W 2002 roku założył Teatr Krzyk. Organizuje ogólnopolskie festiwale teatralne oraz współtworzy międzynarodowe akcje społeczno-kulturalne. Współpracuje z artystami niezależnymi z Niemiec, Ukrainy, Albanii, Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi. Od 2002 roku prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i Europie. Często gości też w Kielcach, gdzie jak przyznaje, chętnie wraca.

Zajęcia z młodzieżą miały szeroki zakres. Młodzi artyści uczyli się wielu ważnych dla ich rozwoju rzeczy.

- Przede wszystkim bycia razem, pracy zespołowej, partnerstwa, dobrej zabawy oraz tego, czego dziś tak brakuje, czyli empatii. Dzięki temu, co robimy, młodzież uświadamia sobie, że praca zespołowa, bycie razem, to jest duża wartość w dzisiejszym świecie, dość szybkim, wyrywającym nas z tego, co kochamy. Nabiera umiejętności kreatywnego bycia, odnajdywania się w rzeczywistości. Uczy się też wielu rzeczy, które mogą jej pomóc w pasji, byciu na scenie, kreacji scenicznej - wyjaśnia.

Marek Kościółek dodał, że oprócz warsztatów, podczas spotkania jest miejsce na rozmowę.

- O filozofii, o świecie, o tym, jak wgląda ten świat, o wyborach, nurtujących pytaniach. Myślę, że młodzież potrzebuje takich żywych spotkań z osobami starszymi, które mają doświadczenie w jakiejś dziedzinie. I nie mówię tu tylko o sztuce. Ważne, żeby w tej codzienności, która jest bardzo szybka, zatrzymać się - podkreśla.

Aleksandra i Michalina przyznały, że już po pierwszym dniu zajęć wyniosły z nich dużo pozytywnej energii.

- Pierwszego dnia były to warsztaty mocno angażujące ciało, budujące więź grupową, przełamujące bariery, głównie fizyczne – mówiła Ola, a Michalina dodała: - Te warsztaty budują w nas pewność siebie, ale też otwierają, przygotowują do tworzenia relacji.

Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Ecce Homo.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution