101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Żołnierze WOT przejdą szkolenie na poligonie

Data publikacji: 01.12.2019 18:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ćwiczenia żołnierzy WOT. Zdjęcie ilustracyjne

Ćwiczenia żołnierzy WOT. Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Daniel WOŚ / 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

400 żołnierzy ze 101. batalionu lekkiej piechoty Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wyjechało dzisiaj na szkolenie zintegrowane do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.

To „terytorialsi”, którzy w zeszłym roku jako pierwsi złożyli przysięgę wojskową i rozpoczęli służbę wojskową w świętokrzyskiej brygadzie. Po roku szkoleń rotacyjnych, które były przeprowadzane w weekendy, przyszedł czas na podsumowanie i sprawdzian umiejętności.

Jak poinformował starszy szeregowy Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, na poligonie żołnierze będą doskonalić swoje umiejętności z zakresu taktyk wojskowych. Dużo czasu poświecą na podnoszenie umiejętności praktycznych posługiwania się karabinkiem „GROT” w trakcie ćwiczeń dziennych, jak i nocnych.

- Rzut granatem, praca z materiałami minersko-zaporowymi, sprawdzanie szczelności masek przeciwgazowych, ale również ewakuacja rannego z pola walki - to niektóre z elementów szkolenia zintegrowanego, które zakończy się egzaminem praktycznym - dodaje.

Cykl szkolenia żołnierza WOT trwa 3 lata i podzielony jest na trzy etapy – szkolenie indywidualne, specjalistyczne i zgrywające pododdziały. Po każdym z nim sprawdzane jest wyszkolenie żołnierzy w trakcie 14-dniowego „poligonu”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution