101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pracownicy „Siarkopolu" w Grzybowie odetchnęli z ulgą. Prezes i wiceprezes odwołani

Data publikacji: 02.12.2019 15:44
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
02.12.2019 Grzybów. Siedziba Grupa Azoty KiZChS Siarkopol S.A.

02.12.2019 Grzybów. Siedziba Grupa Azoty KiZChS „Siarkopol” S.A.
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Załoga pracownicza Siarkopolu w Grzybowie z ulgą przyjęła informację o odwołaniu prezesa Trajana Szuladzińskeigo i wiceprezes Agnieszki Leszczyńskiej. Decyzja Rady Nadzorczej Grupy Azoty to efekt sprzeciwu wszystkich organizacji związkowych wobec planów byłego prezesa, według których pracę mogło stracić nawet 250 osób.

Zdaniem Jerzego Kozioła przewodniczącego związku zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego Przemysłu Siarkowego, dzięki powstrzymaniu perspektywy zwolnień grupowych pracownikom zakładu spadł kamień z serca. 

- Oczywiście w firmie pozostaje jeszcze sporo problemów, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Mamy jednak nadzieję, że wraz z nowym zarządem i wolą współpracy będziemy w stanie skierować firmę na właściwe tory - dodaje.

Maciej Kondek - szef Związku Zawodowego Solidarność ’80 w Siarkopolu podkreśla, że firmie potrzebny jest rozwój niemal na każdym szczeblu.

- Począwszy od zakładu kolejowego, po zakład chemiczny, a przede wszystkim nowe złoża siarki i pola górnicze, które są kluczowe dla funkcjonowania firmy. Chcemy, aby nowy zarząd rozmawiał konstruktywnie ze związkami, wówczas również i my będziemy mogli skutecznie pomóc zakładowi - mówi.

Jacek Miodyński - przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przetwórstwa Siarki i Górnictwa w Siarkopolu informuje, że zakończenie konkursu na prezesa zakładu planowane jest na 18 grudnia.

- Pierwszy raz mieliśmy do czynienia z sytuacją drastycznych zwolnień grupowych. Dlatego byliśmy zdziwieni podejściem byłego już zarządu zwłaszcza, że spółka posiada płynność finansową - zaznacza.

Związkowcy podkreślają, że na skutek działań odwołanego prezesa konieczna będzie także odbudowa pozytywnego wizerunku firmy.

Dziś przed zakładem Siarkopolu w Grzybowie konferencję prasową zwołała Marzena Okła-Drewnowicz - świętokrzyska parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej, która stwierdziła, że odwołanie prezesa spółki jest niewystarczającym działaniem, a Siarkopol wymaga dalszych gruntownych reform i inwestycji.

02.12.2019 Grzybów. Siedziba Grupa Azoty KiZChS „Siarkopol” S.A. Na zdjęciu: Marzena Okła-Drewnowicz – poseł, Józef Bryk - przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie staszowskimFot. Michał Kita / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution