101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

RADIO GDAŃSK. "Umożliwią obserwację chorego, nawet gdy przy jego łóżku nikogo nie ma". Nowe kardiomonitory trafiły do szpitala w Wejherowie

Data publikacji: 02.12.2019 18:44
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Gdańsk
Komentarze
Kardiomonitory zostały przekazane szpitalowi w Wejherowie w ramach Fundacji Lotos

Kardiomonitory zostały przekazane szpitalowi w Wejherowie w ramach Fundacji Lotos
Fot. materiały prasowe

Cztery kardiomonitory z centralą monitorującą trafiły do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Sprzęt umożliwia wnikliwą obserwację chorego, nawet gdy przy jego łóżku nikogo nie ma. Jest też moduł, który można wypiąć i zabrać np. podczas transportu na blok operacyjny - tłumaczy Wojciech Piotrowicz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

- Ten sprzęt umożliwia wnikliwą obserwację chorego, nawet gdy przy jego łóżku akurat nikogo nie ma. Możemy obracać monitor w różnych kierunkach i na przykład z innej sali spojrzeć na parametry. Dzięki temu zapewniona jest ciągłość monitorowania. Mamy też moduł, który można wypiąć i zabrać np. podczas transportu na blok operacyjny - tłumaczy Wojciech Piotrowicz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii wejherowskiego szpitala.

POPRAWI STANDARD LECZENIA CHORYCH

Wyposażenie oddziału w nowoczesny system monitorowania parametrów życiowych pacjentów znacząco poprawi standard kompleksowego leczenia chorych w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia oraz ułatwi pracę personelowi medycznemu.

- Dzięki tej nowoczesnej aparaturze medycznej zespół będzie w stanie obserwować funkcje życiowe pacjentów oraz prowadzić skomplikowane leczenie, np. przy niewydolności oddechowej, krążeniowej czy ciężkich zakażeniach kilku pacjentów na raz - mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, Prezes Szpitali Pomorskich.

NIE PIERWSZA TAKA AKCJA

Kardiomonitory kupiła Fundacja Lotos. To nie pierwszy taki dar dla placówek medycznych. W ubiegłym roku szpitalowi na gdańskiej Zaspie fundacja przekazała m.in. dwa inkubatory oraz głowicę USG wykorzystywaną przy znieczulaniu najmłodszych pacjentów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution