101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Najaktywniejsi wolontariusze wybrani. Poznamy ich podczas gali

Data publikacji: 02.12.2019 18:53
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
02.12.2019. Kielce. Posiedzenie kapituły konkursowej Świętokrzyskiego Lauru Wolontariatu. Na zdjęciu od lewej Monika Kwietniewska Damian Zegadło Magdalena Kowalska Magdalena Gwoźdź Maciej Ziernik

02.12.2019. Kielce. Posiedzenie kapituły konkursowej Świętokrzyskiego Lauru Wolontariatu. Na zdjęciu (od lewej): Monika Kwietniewska, Damian Zegadło, Magdalena Kowalska, Magdalena Gwoźdź, Maciej Ziernik
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Najaktywniejsi wolontariusze z naszego regionu zostaną nagrodzeni podczas XIV „Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu”, która odbędzie się w Kielcach. W poniedziałek zebrała się kapituła plebiscytu, która wyłoniła zwycięzców.

Jak informuje Damian Zegadło z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu, w tym roku na konkurs napłynęło 38 zgłoszeń.

- Chcieliśmy znaleźć różnorodne osoby, które pomagają w różnych miejscach i na rozmaite sposoby. Cieszymy się, że możemy ich docenić. Wśród zgłoszeń pojawiły się też nominacje takich osób, czy organizacji, o których wcześniej nie słyszeliśmy. To oznacza, że wśród nas nadal jest wiele osób, które bezinteresownie pomagają innym. Warto pokazać je światu - dodał Damian Zegadło.

Jak przyznała Magdalena Kowalska z wolontariatu działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach, a zarazem członek jury, wybór najaktywniejszych wolontariuszy nie należał do łatwych.

Podczas gali statuetki wręczone zostaną w trzech kategoriach: „Laur wolontariatu”, „Animator” oraz "Miejsce przyjazne wolontariuszom”.

Plebiscyt ma na celu uhonorowanie osób, które aktywnie działają na rzecz innych, a także pokazanie ich szerszej publiczności - mówi Maciej Ziernik, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu.

- My tym wszystkim wolontariuszom możemy tylko podziękować, wręczyć puchary i wyróżnienia, ale tak naprawdę najważniejsza jest ich codzienna, czasem żmudna praca na rzecz innych  - dodał Maciej Ziernik.

„Świętokrzyska Gala Wolontariatu” odbędzie się w czwartek w Wojewódzkim Domu Kultury. Początek o godzinie 17.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution