101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Parking na osiedlu jest dla mieszkańców i oni sami o to zadbają

Data publikacji: 02.12.2019 22:18
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
02.12.2019. Starachowice. Konsultacje społeczne z mieszkańcami ulic w Starachowicach które miałyby zostać włączone do strefy płatnej

02.12.2019. Starachowice. Konsultacje społeczne z mieszkańcami ulic w Starachowicach, które miałyby zostać włączone do strefy płatnej
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Nie będzie dodatkowych stref płatnego parkowania w Starachowicach, a o przestrzeganie zakazu pozostawiania samochodów przez osoby z zewnątrz mają zadbać sami mieszkańcy. To efekt konsultacji społecznych, które odbyły się w związku z planami wprowadzenia opłat za postój samochodu w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Problem z brakiem miejsc parkingowych narasta od kilku lat. Firma MAN zatrudnia około 3800 osób, które pracują na trzech zmianach. Parking zakładowy przeznaczony jest dla około 700 aut. Firma położona jest w sąsiedztwie osiedla, a mieszkańcy skarżą się na brak miejsc parkingowych, które zajmowane są przez pracowników firmy. Miasto, chcąc rozwiązać ten problem, wprowadziło 7 stref płatnego parkowania, które będą obowiązywać od 1 czerwca przyszłego roku.

W poniedziałek przeprowadzone zostały konsultacje społeczne z mieszkańcami trzech kolejnych ulic: Mickiewicza, Nowej i Dubois’a, które miałyby zostać włączone do strefy płatnej. Zdaniem mieszkańców, parkomaty w tym rejonie nie poprawią sytuacji związanej z zajmowaniem miejsc postojowych.

Podczas spotkania mieszkańcy zwracali uwagę na fakt, że miejsca postojowe powinien zapewnić przedsiębiorca, który zatrudnia pracowników, a nie gmina. Zadaniem samorządu powinny być negocjacje z zarządem w sprawie rozwiązania sytuacji. Podkreślali, że wprowadzenie opłat za postój obniży wartość posesji na osiedlu. Mieszkańcy mówili także o trudnościach, jakie sprawiłoby to gościom, którym podczas wizyt nie pozostawałoby nic innego, jak zakup biletu parkingowego.

Wynikiem spotkania jest decyzja, aby w wyznaczonych miejscach postawić zakaz parkowania z wyłączeniem mieszkańców, a oni sami zadbają o respektowanie tego przepisu. Prezydent Marek Materek, który przewodniczył rozmowom, zadeklarował również uczulenie Straży Miejskiej na kontrolowanie tego terenu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution