101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sukces lekarza i naukowca Collegium Medicum UJK

Data publikacji: 03.12.2019 15:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
03.12.2019 Kielce. Mieczysław Szalecki  kierownik Zakładu Pediatrii Pielęgniarstwa Pediatrycznego i Społecznego Collegium Medicum

03.12.2019 Kielce. Mieczysław Szalecki - kierownik Zakładu Pediatrii, Pielęgniarstwa Pediatrycznego i Społecznego Collegium Medicum
Fot. UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego ma nowego profesora. Z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację odebrał Mieczysław Szalecki - kierujący Zakładem Pediatrii, Pielęgniarstwa Pediatrycznego i Społecznego Collegium Medicum.

Profesor pracuje też w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie jest kierownikiem Kliniki Endokrynologii i Diabetologii. Wcześniej przez wiele lat był lekarzem i wicedyrektorem Szpitalika Dziecięcego w Kielcach.

Jak sam mówi, tytuł profesorski jest ważny, ale najbardziej liczy się praca i leczenie małych pacjentów.

- Leo Messi właśnie odebrał swoją szóstą Złotą Piłkę, a przecież gra nie po to, żeby zdobyć to trofeum po raz kolejny, ale dlatego, że to sprawia mu przyjemność. Ze mną jest tak samo. Najważniejszy nie jest tytuł, tylko docenienie w środowisku. Bo są ludzie, którzy mają dużo tytułów, a w środowisku nie są cenieni specjalnie - twierdzi profesor Mieczysław Szalecki.

Nie ukrywa jednak, że trudno jest połączyć pracę lekarza z badaniami naukowymi i prowadzeniem zajęć dydaktycznych. Podkreśla też, że tytułu profesorskiego nie traktuje jako ukoronowania swojej kariery, a raczej jako jedno z osiągnięć w swojej pracy zawodowej i naukowej.

- Jestem w pierwszej kolejności lekarzem pediatrą. Zajmowałem się przede wszystkim chorobami gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz cukrzycą u dzieci i młodzieży. I nic się nie zmieniło -  zapewnia.

Hobby profesora Mieczysława Szaleckiego są podróże, interesuje się też historią.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution