101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni zgodnie krytykują władze Kielc

Data publikacji: 04.12.2019 18:30
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
04.12.2019 Kielce. Na zdjęciu kieleccy radni od prawej Agata Wojda  przewodnicząca klubu KO Radosław Podsiadły  Radio Kielce Kamil Suchański  przewodniczący Rady Miasta Kielce Jarosław Karyś  przewodniczący klubu PiS

04.12.2019 Kielce. Na zdjęciu: kieleccy radni (od prawej): Agata Wojda - przewodnicząca klubu KO, Radosław Podsiadły - Radio Kielce, Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielce, Jarosław Karyś - przewodniczący klubu PiS
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Kieleccy radni z różnych opcji wyjątkowo zgodni w ocenie kryzysowej sytuacji funkcjonowania urzędu miasta.

Goście środowej audycji Punkty Widzenia Radia Kielce odpowiadali na pytanie czy władze miasta panują nad sprawami kielczan, po kontrowersyjnych decyzjach jakie w ostatnim czasie zapadają w kieleckim magistracie. To między innymi zamieszanie z przyjęciem rezygnacji i ponownym powołaniem na stanowisko wiceprezydenta Danuty Papaj, czy braku powołania pełnomocnika osób niepełnosprawnych przez Bogdana Wentę.

Radni podczas dyskusji w studiu Radia Kielce, zgodnie skrytykowali ostatnie poczytania prezydenta Bogdana Wenty.

Zdaniem Agaty Wojdy radnej Koalicji Obywatelskiej władze miasta nie panują przede wszystkim nad sposobem sprawowania funkcji.

- Przed nami jest bardzo wiele wyzwań, takich jak uchwalenie budżetu na 2020 rok. Przed nami najistotniejsza sesja w roku, a my od kilku tygodni jesteśmy widzami marnej jakości brazylijskiego serialu, której głównym bohaterem jest Danuta Papaj - dodaje.

Niezadowolony z obecnej sytuacji w mieście jest również Kamil Suchański - przewodniczący kieleckiej Rady Miasta, który stwierdził, że przerażający jest fakt, że osoba Danuty Papaj, której bezgranicznie ufa prezydent Bogdan Wenta, na każdym kroku wprowadza w błąd opinię publiczną popełniając mnóstwo błędów.

- Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy pani Papaj buduje wiarygodność prezydenta Bogdana Wenty, czy tak jak wg mnie, ciągnie go jeszcze niżej w dół. Jako mieszkańcy prawie 200. tys. miasta zasługujemy na kadrę zarządzającą na najwyższym poziomie - powiedział.

Zdaniem Jarosława Karysia, wiceprzewodniczącego Rady Miasta z Prawa i Sprawiedliwości widać, że nikt z rządzących w ratuszu nie panuje nad tym, co dzieje się w Kielcach.

- Nadzór nad sprawowaniem władzy prezydenta Bogdana Wenty jest chyba tylko symboliczny. Ponadto spirala wzajemnych oskarżeń w kierunku radnych powoduje, że w obecnej kuriozalnej sytuacji w mieście nie jesteśmy w stanie podejmować decyzji - mówił.

Jak stwierdził, sprawa ponownego powołania wiceprezydent Papaj, budzi we wszystkich duże wątpliwości, nie tylko natury etycznej.

Posłuchaj audycji:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

PM10

PM2.5

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution