101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rolnicy uczą się jak być bezpiecznym

Data publikacji: 05.12.2019 15:43
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy powiatu kazimierskiego, a wśród nich rolnicy mogą poznać zasady bezpiecznej pracy i udzielania pierwszej pomocy. Bezpłatne warsztaty organizują dla nich placówka terenowa KRUS i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Adrian Ścipiór - kierownik KRUS podkreśla, że bezpieczeństwo i zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym to podstawa. Jak dodaje, tylko w 2018 roku w gospodarstwach rolnych zanotowano 48 wypadków, takich jak: złamania kończyn i potłuczenia. W tym roku doszło do 45 takich zdarzeń. Kluczem do sukcesu jest pokazanie, jak w przyszłości można ograniczyć liczbę niebezpiecznych wypadków.

Starszy kapitan Marcin Żarek - zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej podkreśla, że miejscowa straż chętnie uczestniczy we wszystkich kampaniach społecznych promujących bezpieczeństwo.

- Przede wszystkim przekazujemy wiedzę na temat składowania płodów rolnych, jak również przechowywania paliw płynnych zgodnie z obowiązującymi przepisami tak, aby zminimalizować, a nawet uniknąć zdarzeń związanych z występowaniem tych zagrożeń w gospodarstwach rolnych - mówi ratownik.

Jak dodaje, podczas szkoleń strażacy przekazują najważniejsze informacje: o czym należy pamiętać, alarmując o takim zdarzeniu odpowiednie służby ratunkowe i jakie czynności należy podjąć, aby zwiększyć szansę poszkodowanego na przeżycie, bądź szybszy powrót do zdrowia.

Warto wspomnieć, że na uczestników spotkań czekają liczne konkursy z nagrodami. Szczegółowe informacje dotyczące szkoleń posiadają sołtysi z powiatu kazimierskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution