101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gmina Sobków bez wody

Data publikacji: 05.12.2019 19:58
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy około 1,3 tys. gospodarstw z gminy Sobków nie mogą korzystać z wody. W wodociągu w Sobkowie inspektorzy sanitarni stwierdzili obecność bakterii z grupy coli. Problem dotyczy mieszkańców Sobkowa, Staniowic, Mokrska Górnego, Mokrska Dolnego, Wólki Kawęckiej, Brzeźna, Nowych Kotlic oraz Starych Kotlic – poinformował Tomasz Chaja, wójt gminy Sobków.

Jak dodał, woda nie nadaje się do spożycia ani przygotowywania posiłków. Może być wykorzystywana jedynie do celów sanitarnych. W piątek od godz. 8.00 rano woda pitna dla mieszkańców będzie dostarczana w butelkach oraz beczkowozem. W tym celu gmina zakupiła 3 tys. 5-litrowych butelek wody – mówi wójt. Ponadto również w piątek z samego rana podjęte będą działania, które mają uzdatnić wodę, czyli chlorowanie sieci, a także czyszczenie ujęcia i studni.

Jak dodał włodarz gminy w ub. tygodniu były prowadzone badania na wszystkich wodociągach gminy Sobków i wtedy nie stwierdzono zawartości żadnych bakterii. Bakteria z grupy coli. wykryta została podczas badania próbki wody ze Szkoły Podstawowej w Sobkowie. Jak zapewnia wójt, na tym ujęciu nie dochodziło do skażenia wody, dlatego ta sytuacja wszystkich zaskoczyła.   

W piątek po chlorowaniu sieci, a także po czyszczeniu ujęcia i studni woda ponownie zostanie oddana do badania. Wyniki najprawdopodobniej znane będą dopiero w niedzielę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution