101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tutaj znajdą pomoc osoby wychodzące z nałogu

Data publikacji: 05.12.2019 22:14
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 05.12.2019. Otwarcie hostelu dla osób z problemami alkoholowymi i wykluczonych społecznie

Kielce. 05.12.2019. Otwarcie hostelu dla osób z problemami alkoholowymi i wykluczonych społecznie
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Hostel dla osób uzależnionych od alkoholu powstał w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach. W placówce w trakcie jednego turnusu pomoc znajdzie 14 osób po zakończonym leczeniu odwykowym.

Ksiądz Andrzej Drapała, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie” informuje, że podopieczni w hostelu będą mogli mieszkać przez 6 miesięcy. W tym czasie zapewniona im zostanie kompleksowa opieka terapeutyczna. Podopieczni będą mogli także liczyć na pomoc w znalezieniu zatrudnienia. Prowadzone będą także kursy np. informatyczne, zajęcia kulinarne oraz zajęcia mające za zadanie przeciwdziałanie nawrotom uzależnienia.

Iwona Kasztan, kierownik ośrodka powiedziała, że ma być on ostatnim etapem post-rehabilitacyjnym w terapii leczenia uzależnień. W hostelu przygotowano 4 pokoje 3-osobowe oraz jeden pokój dwuosobowy dla kobiet. Ponadto do dyspozycji podopiecznych będzie kuchnia, jadalnia, trzy łazienki oraz sala terapeutyczna.

Adaptacja pomieszczeń na potrzeby hostelu kosztowała ponad 2,6 mln zł, z czego 2,4 mln zł przekazał urząd marszałkowski, który środki te pozyskał z Unii Europejskiej – informuje Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

- Bardzo się cieszymy, że takie miejsce w województwie zostało przygotowane. Było to możliwe, dzięki środkom z europejskiego funduszu społecznego – mówiła Renata Janik

Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci na początku przyszłego roku. Podobne dwa ośrodki są prowadzone w Połańcu i Janinie w gminie Busko Zdrój.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution