101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mieszkańcy gminy Mirzec mogą korzystać z wyremontowanego ośrodka zdrowia

Data publikacji: 06.12.2019 15:41
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
06.12.2019 Mirzec. Otwarcie wyremontowanego ośrodka zdrowia. Na zdjęciu od lewej Janusz Krupa  zastępca dyrektora ośrodka zdrowia w Mircu poseł Krzysztof Lipiec Jan Zawisza  przewodniczący rady gminy i Mirosław Seweryn  wójt gminy Mirzec

06.12.2019 Mirzec. Otwarcie wyremontowanego ośrodka zdrowia. Na zdjęciu (od lewej): Janusz Krupa - zastępca dyrektora ośrodka zdrowia w Mircu, poseł Krzysztof Lipiec, Jan Zawisza - przewodniczący rady gminy i Mirosław Seweryn - wójt gminy Mirzec
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Zakończył się remont ośrodka zdrowia w Mircu. Placówka podobnej renowacji nie przechodziła od wielu lat. Była nawet obawa nieprzedłużenia kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dziś świeżo wyremontowany ośrodek został oddany do użytku.

- Prace rozpoczęły się na początku tego roku, ale przygotowania trwały znacznie dłużej - przypomniał wójt Mirca Mirosław Seweryn.

- Gmina aplikowała o środki do RPO, a nie było dokumentacji ośrodka ani inwentaryzacji obiektu. Ostatecznie udało się pozyskać 700 tys. zł z programu przeznaczonego dla ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej - mówi wójt.

Mirzecka placówka ma także gabinety specjalistyczne, m.in. stomatologiczny i ginekologiczny, dlatego remontu tych pomieszczeń nie dało się włączyć w koszty kwalifikowane. Całość prac kosztowała 1,6 mln zł. 200 tys. zł z tej kwoty to zakup nowego sprzętu. Do dyspozycji jest defibrylator, nowy aparat USG i sprzęt laboratoryjny.

Zmieniło się przeznaczanie niektórych pomieszczeń. Rejestracja została przeniesiona na parter. Tam też znajdują się wszystkie gabinety, z których korzystają osoby starsze. Do budynku dobudowano windę, aby ośrodek był dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Obecny na spotkaniu poseł Krzysztof Lipiec, który wspierał inicjatywę remontu ośrodka zdrowia, podkreślił, że mieszkańcy gminy będą mieli teraz okazję leczyć się w dobrych warunkach.

- Dla każdego zdrowie jest najcenniejsze, dlatego wygodny, nowoczesny punkt medyczny pomoże w leczeniu - zaznaczył. Parlamentarzysta PiS podkreślał także zaangażowanie wójta Mirosława Seweryna w zdobywanie środków na ten cel.

Ośrodek zdrowia w Mircu opiekuje się wszystkimi mieszkańcami gminy. Ma jeszcze punkt filialny w Jagodnem. Pracuje w nim 14 lekarzy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution