101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Od dzisiaj jazda „na suwak” i „korytarz życia” są obowiązkowe

Data publikacji: 06.12.2019 15:49
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
06.12.2019. Kielce. Prewencyjna akcja policjantów na przejściach dla pieszych

06.12.2019. Kielce. Prewencyjna akcja policjantów na przejściach dla pieszych
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Od dziś kierowcy powinni stosować dwa nowe przepisy na polskich drogach. Obowiązkowa stała się jazda „na suwak” i tworzenie tzw. korytarzy życia. O tej akcji przypominają także świętokrzyscy policjanci.

Jak informuje podkomisarz Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, nowe regulacje mają wpłynąć przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

- W przypadku korytarza życia powinniśmy pamiętać przede wszystkim o zachowaniu kultury jazdy. Od dziś na każdej drodze, gdzie np. dojdzie do wypadku, kierowcy są zobowiązani do tego, aby ustąpić pierwszeństwa i umożliwić przejazd służbom ratunkowym - mówi.

Funkcjonariusz przypomina, że jest to niezwykle istotne w przypadku zagrożenia zdrowia i życia osób, które ucierpiały w wypadku. Z kolei obowiązek jazdy „na suwak” ma służyć upłynnieniu ruchu na ulicach. W sytuacji, gdy kończy się jeden z pasów ruchu, kierowcy są zobowiązani kontynuować jazdę wpuszczając przed siebie jeden pojazd.

Funkcjonariusze świętokrzyskiej policji prowadzili dziś z wykorzystaniem drona akcję prewencyjną na kieleckich ulicach. Urządzenie monitorowało nieprawidłowe zachowania zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych. Z okazji 6 grudnia za drobne wykroczenia policjanci rozdawali rózgi, natomiast dla przestrzegających przepisów mieli słodkie upominki.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution