101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rafał Nowak wicewojewodą świętokrzyskim

Data publikacji: 06.12.2019 18:14 / Data aktualizacji: 06.12.2019 22:13
Autor: Katarzyna Podraza , Karol Żak , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Rafał Nowak

Rafał Nowak
Kielce. 26.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rafał Nowak, szef miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach został dziś powołany na stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego.

 - Otrzymałem taką informację telefonicznie dzisiaj w godzinach popołudniowych, że premier Mateusz Morawiecki podpisał dokumenty w tej sprawie - powiedział.

Poseł PiS Anna Krupka, wiceminister sportu gratulując Rafałowi Nowakowi powołania na stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego stwierdziła, że jest on młodym, energicznym człowiekiem z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu.

- W swojej działalności publicznej promuje postawy i wartości chrześcijańskie, a także patriotyczne. Jestem przekonana, że wzmocni wizerunek Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego - mówi.

Świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości wyraziła przekonanie, że Rafał Nowak będzie dobrze promował w regionie działania rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Rafał Nowak to rodowity kielczanin. Ma 41 lat, żonę i dwoje dzieci. Absolwent Akademii Świętokrzyskiej, na kierunku Politologia i Nauki Społeczne. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Menadżerskiej na kierunku Executive Master of Buisness Administration oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji na kierunku Przedsiębiorczość.

Od 2016 roku jest dyrektorem Wzgórza Zamkowego w Kielcach. Poprzednie stanowisko dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C.K. Norwida w Kielcach pełnił przez 9 lat.

To członek i założyciel Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim. Do partii został przyjęty 24 listopada 2001 roku jako dziewiąta osoba w województwie. Przemysław Gosiewski powierzył mu zadanie utworzenia i kierowania młodzieżową organizacją PiS. To on był pierwszym szefem Forum Młodych PiS w Świętokrzyskiem. Przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego IV Komitetu PiS w Kielcach. W 2017 roku został szefem kieleckich struktur PiS. Delegat wszystkich dotychczasowych Kongresów partii, członek władz krajowych partii - Krajowej Komisji Rewizyjnej Prawa i Sprawiedliwości. Od 2015 roku członek Rady Diecezjalnej działającej przy biskupie kieleckim.

Ponadto pełni funkcję Przewodniczącego Rady Programowej Polskiego Radia Kielce. Jest również prezesem Stowarzyszenia Patriotycznego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution