101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Kielcach wybrano najlepsze książki dla dzieci

Data publikacji: 07.12.2019 14:46
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Kultura
Komentarze
07.12.2019. Kielce. Wręczenie nagród w konkursie księżka przyjazna dziecku. Na zdjęciu od lewej Emilia Kiereś Grzegorz Sowiński  zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w kieleckim ratuszu Anna Tyszewicz  Obarazastępca dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy

07.12.2019. Kielce. Wręczenie nagród w konkursie "księżka przyjazna dziecku". Na zdjęciu (od lewej): Emilia Kiereś, Grzegorz Sowiński - zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w kieleckim ratuszu, Anna Tyszewicz - Obara, zastępca dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

„Awaria” Joanny Wachowiak zwyciężyła w IV edycji konkursu „Książki przyjaznej dziecku” organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Nagrody wręczono podczas gali odbywającej się w Muzeum Laurensa Hammonda, które jest filią placówki.

,,Awaria” opowiada historię rodzeństwa Tymka, Maćka i Anity. Dzieci mieszkają w nowoczesnym, inteligentnym domu naszpikowanym gadżetami, które mają ułatwiać życie całej rodziny. Funkcjonowanie wszystkich urządzeń nadzoruje komputer Pina. Dzieje się tak do czasu, kiedy dochodzi do awarii systemu. Wtedy cała rodzina musi poradzić sobie w świecie bez prądu, telefonu i wszystkich urządzeń, które do tej pory były niezbędne do życia. Wiesława Jędrzejczykowa, wydawca książki przekonuje, że jest to bardzo pouczająca lektura.

- To wielka radość, że nasze książki w każdej edycji konkursy znajdują się wśród tych nagrodzonych. „Awaria” to naprawdę bardzo pouczająca, aktualna i dowcipna książka. W sposób lekki przedstawia nam to, czemu obecnie na co dzień ulegamy - mówi Wiesława Jędrzejczykowa.

Maciej Obara, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach i pomysłodawca konkursu, mówi, że celem jest wyłonienie i promowanie polskiej książki dla dzieci w wieku 7-14 lat. Ma ona przybliżać tematykę tradycji, historii, sztuki, wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski. Głównym kryterium jest jednak wartość literacka utworu.

W tegorocznej edycji zgłoszono 120 publikacji, wręczono 9 wyróżnień.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution