101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rękodzieło to dla nich hobby i sposób na zarobek

Data publikacji: 07.12.2019 17:39
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.12.2019. Starachowice. XVI Targi Rękodzieła

07.12.2019. Starachowice. XVI Targi Rękodzieła
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Spółdzielczym Domu Kultury w Starachowicach odbywają się dwudniowe Targi Rękodzieła. Impreza organizowana jest bezpłatnie, jako społeczne działanie pracowników Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie i Kałkowie oraz Stowarzyszenia Przyjacielska Dłoń, które zatrudnia i wspiera osoby niepełnosprawne.

Podczas wydarzenia prezentuje się kilkunastu wystawców. Można oglądać, ale też kupić prace podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kałkowa. Agnieszka Kalinowska z Zakładu Aktywności Zawodowej informuje, że targi organizowane są po raz 16.

- W tym czasie zmieniali się wystawcy i rodzaj prezentowanych wyrobów. Wszystkich jednak łączy zamiłowanie do tradycyjnej formy wytwarzania przedmiotów. To szczególnie ważne we współczesnym świecie produktów masowych - stwierdziła.

Podczas targów można nabyć stroiki świąteczne, obrazy, rzeźby, robótki szydełkowe, malowane szkło, kwiaty z krepiny, miód i wyroby z kitu pszczelego, patchwork, kartki świąteczne, witraże, biżuterię. Prowadzone są też warsztaty z samodzielnego wykonywania ciekawych ozdób świątecznych. Wszystkie prezentowane przedmioty można kupić, wcześniej się targując.

Ewa Ciesielska prezentowała wyroby wykonane na szydełku, czyli biżuterię, ozdoby świąteczne, aniołki, dzwonki, choinki. Nowością są kartki świąteczne wyszywane haftem matematycznym. Bransoletki wykonane metodą makramy wykonywała jej córka. Rękodzieło to, zdaniem Ewy Ciesielskiej, sposób na hobby i możliwość dodatkowego zarobku. Codziennie na robótki poświęca kilka godzin.

Tradycją jest, że podczas targów rękodzieła można zjeść chleb ze smalcem. Ten prosty poczęstunek również nawiązuje do tradycyjnej polskiej kuchni i jest uzupełnieniem oferty targów. Warsztaty będą się odbywały jeszcze w niedzielę, między godziną 11.00 a 15.00.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution